K 1600 GT

od 22.800 €
od 205 € mesačne s financovaním od BMW Financial Services

Reprezentatívny príklad financovania: pri financovanej hodnote 11 075€ na 60 mesiacov bude výška mesačnej splátky prostredníctvom finančného lízingu 205,39€ bez poistenia. Uvedená finančná ponuka nie je určená pre spotrebiteľov. Všetky ceny sú uvádzané s DPH.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

BMW K 1600 GT.

Záľuba v cestovaní na dvoch kolesách.

Byť v pohybe, získavať dojmy, veľa zážitkov, odpočinú si, no tešiť sa z dynamickej jazdy: takto vyzerá svet zo sedla nového BMW K 1600 GT. Preto ti ponúka ešte viac prevahy a dynamickosti s ešte väčším cestovateľským pohodlím: jeho šesťvalcový motor je už považovaný za ikonu vďaka svojmu rozdeleniu výkonu a hladkému chodu. K tomu se pridáva úplná vhodnosť pre cesty na dlhú vzdialenosť s ochranou pred vetrom a počasím a vybavením, vďaka ktorému budete chcieť svoju mašinu ihneď osedlať. Dôležité inovatívne prvky, akým je inteligentné tiesňové volanie ECALL dokonale zavŕša celkový balík. Tak dobre vybavený, ako s K 1600 GT, toho nie len že veľa uvidíš, ale budeš mať aj sám na čo pozerať. Samozrejme, že zanecháš vcelku dojem bez ohľadu na to, či budeš niekde stáť, alebo len prejdeš okolo. 

Dizajn modelu K 1600 GT

Vyber si svoj štýl.

K dynamickým génom modelu K 1600 GT, ako aj k jeho komfortnej stránke, prispievajú jeho rôzne verzie. Takýmto spôsobom je možné dokonale vyjadriť proporcie a emócie.

Čierna metalíza Black storm / ľadovo strieborná metalíza Glacier silver

Táto farba dodáva motocyklu zvláštny pôvab a zvýrazní dynamické gény cestovného motocykla.

Čierna metalíza Black storm

Čierna metalíza Black storm dokonale zvýrazní proporcie a pôsobivý dizajn.

Option 719 modrá metalíza Blue planet/Ivory

Jedinečný, štýlový, sebaistý: S Option 719 modrá metalíza Blue planet/Ivory máš istotu, že urobíš dojem vždy a všade.

Option 719 metalíza Stardust

Option 719 metalíza Stardust vyzdvihuje elegantnú stránku K 1600 GT.

Ako aj dynamika na vizuálny efekt.

Dynamika a komfort. Tieto vlastnosti sa odrážajú aj v dizajne modelu K 1600 GT: predné odpruženie Duolever, xenónový svetlomet s adaptívnym svetlometom, výkonný šesťvalcový motor a rám skutočne umožňujú, aby vynikol celkový vysokokvalitný imidž. Úplne nový pohľad spredu a zboku má atletický a ostrý charakter a zaisťuje športový, aerodynamický vzhľad. Tlmič 6 v 2 odráža potenciál šesťvalca vizuálnym aj akustickým spôsobom.
K pozoruhodnému vzhľadu modelu 1600 GT prispieva aj vysokokvalitný lak:  od výlučne diskrétneho po športovo dynamický. Ty sa rozhodneš, čo ti vyhovuje.
+ Čítaj viac

Šesťvalcový radový motor

118
kW (160 k) pri 7 750 ot./min.
3,2
zrýchlenie 0 – 100 km/h v s
175
max. krútiaci moment v Nm pri 5 250 ot./min.
810
výška sedadla v mm
Olejom/vodou chladený šesťvalcový štvortaktný radový motor

Prvotriedny šesťvalec.

Prvotriedny šesťvalec.

Legendárny: šesťvalcový radový motor. S ním je každá jazda pôžitkom. Vďaka svojej bezkonkurenčne hladkej prevádzke a výkonu, ktorý dokáže vyvinúť, spoľahlivo zabezpečuje požadovanú dynamiku. Jeho výkon 118 kW (160 k) a maximálny krútiaci moment 175 Nm vyvíjajú neporovnateľnú a výkonnú tlačnú silu. Pritom je 70 % krútiaceho momentu k dispozícii už pri 1 500 ot./min. Čo znamená, že na uspokojivú dávku ovkádateľnosti modelu K 1600 GT na cestách stačí ten najmenší pohyb ruky: charakteristiky odozvy a ovládanie porovnateľné s plnokrvníkom.

+ Čítaj viac

Započúvaj sa do zvuku K 1600 GT

Hlavné prvky modelu K 1600 GT

Výrazné xenónové svetlomety.
K 1600 GT Xenónové svetlomety
Voliteľné „Inteligentné tiesňové volanie“.
K 1600 GT „Inteligentné tiesňové volanie“
Inovačný, ľahko čitateľný kokpit.
Kokpit modelu K 1600 GT
Elektricky nastaviteľný veterný štít.
Veterný štít modelu K 1600 GT
Veľa skvelých vizuálnych detailov.
K 1600 GT Detaily
Aerodynamický deflektor.
Aerodynamický deflektor modelu K 1600 GT
Šesťvalcový radový motor.
Viacfarebný šesťvalcový radový motor modelu K 1600 GT
Vodotesné odkladacie priestory.
Odkladacie priestory modelu K 1600 GT

Rozsiahle štandardné vybavenie.

Štandardné vysokovýkonné brzdové doštičky so systémom ABS Pro.

Rozsiahle štandardné vybavenie.

Vybavenie montované na model K 1600 GT v rámci štandardnej výbavy, ktoré je z technického hľadiska na najvyššej úrovni: systém ABS Pro, ktorý zaisťuje bezpečné brzdenie dokonca aj pri náklone, inovatívny xenónový svetlomet a multifunkčný ovládač predstavujú len niektoré z doplnkov, ktoré sú súčasťou výbavy stroja. Novinka v rámci štandardnej výroby: systém dynamic ESA. Podvozok v rámci milisekúnd rozpoznáva a riadi tlmenie, senzor uhlovej rýchlosti a riadiace jednotky. Pritom zaisťuje čo najlepšie nastavenia tlmiča v každej jazdnej situácii. Dokonca aj pri náklone sa dosahuje doteraz nepredstaviteľný komfort tlmenia a vďaka tomu sa dosiahne trvalo stabilné jazdné správanie.

+ Čítaj viac

Chceš ešte viac?

Voliteľná výbava Keyless Ride na pohodlné naštartovanie.

Chceš ešte viac?

Množstvo voliteľných doplnkov, napr. adaptívny svetlomet, bezkľúčové ovládanie alebo centrálne zamykanie, zaisťuje po stlačení tlačidla ešte väčší komfort, vyššiu úroveň bezpečnosti a následne uvoľnenú jazdu. Spoločnosť BMW Motorrad je prvým výrobcom motocyklov, ktorý ponúka službu „inteligentné tiesňové volanie“, ktorá predstavuje plus navyše z hľadiska bezpečnosti. Vďaka asistentovi riadenia krútiaceho momentu je manévrovanie a odchod z parkovacíchh lokalít jednoduchý dokonca aj na strmom teréne. Asistent radenia Pro zaisťuje ešte komfortnejšie a dynamickejšie radenie nahor a nadol.

+ Čítaj viac
Tiesňové volanie „Intelligent emergency call“: rýchla reakcia v prípade nehody a v núdzových situáciách vďaka systému ECALL od spoločnosti BMW Motorrad.

Vždy sa jazdí s dobrým pocitom istoty.
Spoločnosť BMW Motorrad je prvým výrobcom, ktorý poskytuje riešenie „inteligentný tiesňový hovor“ vo forme výbavy priamo zo závodu: systém pevne namontovaný na riadidlách môže v prípade núdze nezávisle a automaticky spustiť záchranný reťazec a tým uľahčiť rýchlejšie poskytnutie pomoci zložkami pohotovostných služieb.

„Inteligentný tiesňový hovor“ sa aktivuje automaticky vtedy, keď dôjde k ľahkej až ťažkej nehode. Ak sa napríklad stane, že jazdec spozoroval nehodu, môže tiesňový hovor spustiť aj ručne stlačením tlačidla. Po automatickej alebo ručnej aktivácii systému sa cez mobilný telefón nadviaže spojenie s centrálou tiesňového volania BMW a odošlú sa údaje GPS o polohe a smere jazdy motocykla. Od tohto okamihu sa aktivuje záchranný reťazec. S cieľom poskytnúť rýchlu a presnú pomoc. A skvelý pocit na každej ceste.
Asistent cúvania: ľahké manévrovanie a bezproblémový odchod z parkovacích priestorov.

Jednoducho zacúvaj.
Strmé chodníky a úzke priestory na populárnych vyhliadkových miestach alebo parkovacích lokalitách nepredstavujú žiadny problém s pohodlnou asistenciou riadenia krútiaceho momentu (TCA). Len ti vyčaria na tvári úsmev pri parkovaní a manévrovaní. Aktivuj asistenta cúvania zaradením neutrálu a stlačením tlačidla na ľavom riadidle. Keď sa na displeji zobrazí symbol R a spustíš ho stlačením, ľahko vykĺzneš z parkovacieho miesta a dostatočne rýchlo vyrazíš do ďalšieho cieľa svojej cesty.
Dynamic ESA: poradí si s každou nerovnosťou.

Na čo najlepší kontakt s vozovkou.
Štandardný systém Dynamic ESA opäť raz výrazne zvyšuje prvotriedny komfort pri jazde na modeli K 1600 GT. Zaisťuje ideálnu trakciu, bezpečnosť a najvyššiu úroveň komfortu: senzory zdvihu pružiny vpredu a vzadu zaznamenávajú najmä vertikálny pohyb geometrie kolies. Systém dynamic ESA na základe údajov automaticky reguluje tlmenie podľa podmienok a manévrovania počas jazdy tak, aby zodpovedalo daným podmienkam. Pritom zaisťuje výrazne lepší kontakt medzi vozovkou a pneumatikou, a to aj pri náklone. Umožňuje vždy stabilné jazdné vlastnosti a zvyšuje komfort a bezpečnosť – najmä na dlhých cestách.

Štandardné nastavenie „Road“ – pohodlne ťa prevedie cez všetky nerovnosti. S dynamickým nastavením sa zvolí pevnejšie tlmenie: a tým sa dosiahne športovo dynamická jazda.
Xenónové predné svetlo: všetko postaví do správneho svetla.

Viac svetla. Viac bezpečnosti.
Štandardné xenónové predné svetlá sú dvakrát jasnejšie a spotrebujú o 30 % menej energie ako bežné halogénové svetlomety. Zaisťujú konzistentné osvetlenie povrchu vozovky – najmä v noci a pri slabej viditeľnosti. Zároveň sa starajú o to, aby ťa bolo ľahšie vidieť. Valcový kryt žiarovky na reflektore zabraňuje tomu, aby žiarovka oslňovala ostatných účastníkov cestnej premávky.

Svetlo sleduje koleso. Adaptívny svetlomet.
Adaptívny svetlomet, ktorý je k dispozícii v rámci voliteľného príslušenstva, optimálne osvetľuje vozovku pri prechádzaní zákrutami. Servomotor v hlavnom svetlomete kompenzuje uhol náklonu motocykla pri zatáčaní a zároveň smeruje svetlo v optimálnom uhle na vozovku. Pre jazdca to predstavuje obrovský nárast aktívnej jazdnej bezpečnosti, predovšetkým pri prechádzaní zákrutami v noci.
Kufre a odkladacie priestory: viac priestoru na tvoju batožinu.

Stačí pripevniť a uvoľnene si vychutnávať jazdu.
Nezáleží na tom, či cestuješ, alebo len absolvuješ svoju každodennú bežnú jazdu, kufre nainštalované na motocykli K 1600 GT a ďalšie odkladacie priestory ti poskytnú dostatok miesta na všetko, čo si potrebuješ odložiť. Pohodlne pojmú bežné veci, vybavenie a oblečenie, a dokonca aj tvoje spomienky na dovolenku.

Voliteľný kufrík zapôsobí svojím pohodlne riešeným vnútrom so štandardne dodávaným vnútorným osvetlením. Tvoj spolujazdec sa do tejto malej pohodlnej zadnej opierky zamiluje. V úprave v štandardných farbách motocykla je dokonale začlenená do dynamického vzhľadu modelu K 1600 GT. Voliteľný odkladací priestor veka horného kufríka ti poskytne miesto na všetky cestovné náležitosti, dokumenty, písomnosti a pod.

Pomocou vložiek si vytvoríš ešte viac priestoru a usporiadaš si svoje veci v cestovnom kufri tak, ako ti to vyhovuje. S nosnou rukoväťou a – tiež odnímateľným – ramenným popruhom predstavuje ideálneho spoločníka na križovanie po meste.

Bezkľúčové ovládanie Keyless Ride a centrálne zamykanie.

Mimoriadne vlastnosti slúžiace na zvýšenie komfortu.
Bezkľúčové ovládanie Keyless Ride a centrálne zamykanie ti uľahčia život a veľmi rýchlo sa stanú tvojimi nepostrádateľnými spoločníkmi.

Mechanicky kľúč sa stane zbytočným a odteraz budú tvoje ruky voľné – vďaka bezkľúčovému ovládaniu. Toto nešikovné hľadanie pred cestou sa už skončí a na odomknutie a naštartovanie motocykla ti postačí kľúč, ktorý budeš nosiť vo vrecku bundy.

Centrálne zamykanie zaistí, že obsah odkladacích priestorov a ďalších kufrov bude po zamknutí motocykla chránený pred zlodejskými prstami – to všetko len stlačením tlačidla na riadidlách. Po zosadnutí sa tak môžeš rýchlo vydať na svoju výpravu.
Preraďovanie rýchlostných stupňov nahor a nadol bez potreby použitia spojky vďaka funkcii asistenta radenia Pro shift assistant.

Radenie ako pri pretekaní.
Takmer luxus – predovšetkým však vyjadrenie dynamiky modelu K 1600 GT: asistent radenia bol pôvodne vyvinutý na účely pretekania. Asistent radenia Pro, ktorý bol prispôsobený cestovateľskému segmentu, umožňuje radenie rýchlostných stupňov bez použitia spojky v takmer ľubovoľnom rozsahu zaťaženia alebo otáčok motora. Škrtiaca klapka zostane počas zrýchlenia otvorená a zaistí rýchle a uvoľnené preraďovanie rýchlostných stupňov. Pri preraďovaní nadol pri zatvorenej škrtiacej klapke systém automaticky zabezpečí dvojité vypnutie spojky a využije to na dokonalé preradenie rýchlostných stupňov nadol.

Ruku, ktorou používaš spojku, budeš mať voľnú a ani po dlhých cestách v nej nebudeš cítiť žiadnu únavu. Okrem toho je čas radenia v porovnaní s preraďovaním prevodových stupňov pomocou spojky kratší: môžeš si tak užívať ešte viac dynamiky a komfortu.

Viac osobitosti

Voliteľné vybavenie a príslušenstvo.

Prémiové voliteľné vybavenie a exkluzívne farby Spezial z ponuky BMW Motorrad Spezial a originálne príslušenstvo Original BMW Motorrad ti umožnia dokonale si prispôsobiť motocykel K 1600 GT podľa svojich individuálnych požiadaviek.

Zistiť viac

BMW Motorrad Spezial

Vdýchni motocyklu rysy svojej osobnosti.
Žiadne fušovanie, žiadne prekvapenia, žiadne kompromisy. S výbavou BMW Motorrad Spezial získaš motorku s jedinečným charakterom, ktorá spĺňa štandardy najvyššej kvality.

V ponuke programu BMW Motorrad Spezial nájdeš mimoriadne kvalitné konštrukčné doplnkové vybavenie, napr. exkluzívnu súpravu frézovaných dielov radu Option 719 a farby Spezial alebo príslušenstvo na zvyšovanie výkonnosti z kolekcie Diely HP.

Zosúladenie dlhoročných vývojových zručností spoločnosti BMW Motorrad a interakcia komplexných výrobných procesov v spojení s tradičným remeselným spracovaním uľahčujú vytváranie novej úrovne dôležitosti a exkluzivity.

Zistiť viac

Pohľad zo zákulisia

Vytváranie pocitu

Dizajnový proces BMW Motorrad.

Úžasní ľudia pracujú v dizajnovom tíme BMW Motorrad. Každý dizajnér má svoj vlastný štýl a cíti sa ako doma na vlastnej motocyklistickej scéne. A každý z nich dodáva svoju vlastnú inšpiráciu a vášeň. Tieto rôzne formy sú potom spojené v procese návrhu: prejavujú sa v každej novej tvorbe BMW Motorrad. Edgar Heinrich, hlavný dizajnér spoločnosti BMW Motorrad, predstavil dizajnérsky tím BMW Motorrad a dizajnový proces.

Čítaj viac

Príslušenstvo pre model K 1600 GT

Vhodné oblečenie

spinner