Medzinárodná GS Trophy 2024

Vitajte v Namíbii

Miesto pretekov Int. GS Trophy 2024 je isté: Terénne dobrodružstvo nás dovedie do Namíbie. Po int. GS Trophy navštívila všetky kontinenty po celom svete, vrátila sa tam, kde to všetko začalo – do Afriky. Namíbia nadchne okrem iného nádhernou krajinou, „Big Five“ a mnohými ďalšími druhmi zvierat. Horúce dni končia tmavočervenými západmi slnka. V noci potom môžete obdivovať ohromujúcu hviezdnu oblohu. Cesta do Namíbie sa stane jedinečným zážitkom s množstvom #SpiritOfGS. Nevieme sa dočkať.

Once in a lifetime

Samozrejme zostanú presné trasy pre Int. GS Trophy 2024 až do štartu ešte prísne tajné. Jedno však môžeme sľúbiť už teraz: Bude to nezabudnuteľná skúsenosť, pri ktorej účastníci budú môcť dokázať svoje jazdecké zručnosti a znalosti pri náročných výzvach. Pritom ide predovšetkým o šikovnosť a tímového ducha. Okrem veľkého množstva pieskových pasáží nás cesta zavedie aj do hôr Namíbie a tým aj do kamenných priesmykov. Aj pre skúsených jazdcov a jazdkyne enduro sa Namibia stane dobrodružstvom once in a lifetime, na ktoré tak rýchlo nezabudnú.

It’s all about skills and team spirit. In addition to plenty of sandy stints, the route will also take us up Namibia's mountains and therefore present us with some rocky stretches. Even for experienced Enduro riders, Namibia will be an once-in-a-lifetime adventure that will remain a lasting memory.

Odpočítavanie začína

Až do oficiálneho štartu Int. GS Trophy 2024 to ešte chvíľu potrvá. Ochutnávku ponúkajú národné a regionálne kvalifikácie. Na celom svete sa koná 15 národných a regionálnych, ako aj medzinárodných kvalifikácií, kde sa môžu prejaviť skúsení jazdci enduro. Ten, kto najlepšie zvládne navigačné cvičenia s GPS, terénne jazdy alebo technické kontroly, si zaistí miesto v jednom z 22 tímov jednotlivých krajín. Dámske tímy, ktoré sa presadia na národnej úrovni, vyhrajú cestu na medzinárodnú ženskú kvalifikáciu. Tam sa určí celkom 6 dámskych tímov, ktoré spoločne so 16 pánskymi tímami nastúpia do vytúženého lietadla do Namíbie.

Medzinárodná kvalifikácia

Medzinárodná kvalifikácia

Pre tých, ktorí nenašli svoju domovskú krajinu na zozname národných alebo regionálnych kvalifikácií, nie je v žiadnom prípade dôvod na smútok. Pretože v rámci BMW Motorrad Days ponúkame prvýkrát medzinárodnú kvalifikáciu, aby sme zanieteným jazdcom enduro dali šancu zúčastniť sa na Int. GS Trophy 2024. 

+ Čítaj viac

Int. GS Trophy 2022 – spomienka

Snová kulisa Albánsko

Dvojročná príprava na sedem dní akcie: Jazdkyne a jazdci vydali na Int. GS Trophy 2022 zo seba všetko. Na každodenných skúškach a jazdách pozdĺž vysokých vrchov, riečísk a kamenistých svahov bolo celkovo 57 účastníkov vystavených extrémnej skúške. Pozri si ešte raz všetky highligty tohto ultimatívneho terénneho dobrodružstva.

K recenzii
spinner