Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.

NOVÉ BMW S 1000 XR.

Výzva do boja so zákrutami a kilometrami.

Nikdy nezľavíš, chceš vždy všetko. Od seba, ale aj od svojho stroja. V neustálom boji o najlepšie prejdenú zákrutu: V každej zákrute o pár stupňov nižšie, o pár milimetrov bližšie. Kilometer za kilometrom. V novej S 1000 XR máš motocykel, ktorý tiež nepozná žiadne kompromisy. Spája sa v ňom športový charakter s výkonom stavaným na dlhé jazdy. Jeho športová agresivita pochádza z RR. Vynikajúca ergonómia so vzpriameným uvoľneným posedom ti naopak umožní dlhé dni bojovať o každú zákrutu a každú rovinku. Neustály pretek, ktorý sa skončí až vtedy, keď budeš chcieť ty sám. Tak to musí byť. To rozumieme pod XR. A ty? #NeverStopChallenging.

Ideálne krivky - aj pri dizajne

Ostré hrany definujú prednú masku a svetlá. Spolu s výraznými vrubmi dotvárajú celkový vzhľad - pripravené na útok a dôsledné až do samého konca: Vizuálne krátka zadná časť nie náhodou pripomína super športiaka. 

Naznačený zobák, vysoká vrchná línia a pohodlné riadidlá odkazujú na neutíšiteľný hlad po kilometroch. Kilometre, ktoré si vďaka pohodlnej polohe posedu vytvorenému na dlhé jazdy, vychutnáš aj po niekoľkých, v kuse odjazdených dňoch - aj vďaka prepracovanej dynamike a kapotáži. Tá ťa ešte lepšie chráni pred chladom, hlukom jazdy, ako aj pred vetrom a nepriazňou počasia. Prestaviteľný ochranný štít ti umožňuje udržať pozornosť na ceste a hltať kilometre bez natriasania prilby.

+ Čítaj viac

Výrazné farby.

Vďaka farebným variantom S 1000 XR dáš už vizuálne najavo, o čo ide. Jasne definované farby zdôrazňujú športovo-hranatý dizajn stroja až do posledného detailu.

Biela Lightwhite uni/M Motorsport

Farebná kombinácia, ktorá predstavuje prísľub a zároveň aj záväzok. Tu najlepšie vyniknú gény modelu S 1000 XR – z pretekárskej dráhy priamo na cesty. Exkluzívne v balíku M.

Triple Black

Žiadne kompromisy, žiadne ústupky, žiadna diskusia: S 1000 XR Triple Black s čiernym lakovaním Blackstorm metalíza 2 stelesňuje energickú chuť na útok.

Červená Racing red uni 2

Táto farebná kombinácia nepozná nehybnosť: v zákrute sa počíta každý milimeter, na konci dňa každý kilometer. Pôžitok z jazdy v najčistejšej forme.

3-ročná záruka.


Stačí nasadnúť a jazdiť, jazdiť a jazdiť. Dáme ti rok záruky naviac.

Teraz poskytujeme na všetky motocykle 3-ročnú záruku.

Štvorvalcový radový motor

228
kg
pohotovostná hmotnosť podľa DIN
vrátane batérie M Lightweight, touringového a dynamického balíka
114
Nm
Max. krútiaci moment
pri 9 250 ot./min
121
kW (165 k) výkon
pri 11 000 ot./min
999
cm³
zdvihový objem

Zákruta, ktorá vytvára závislosť: náš krútiaci moment.

Zákruta, ktorá vytvára závislosť: náš krútiaci moment.

Základom motora S 1000 XR je vysokovýkonný motor novej RR, ktorý bol pre XR optimalizovaný na nekompromisné výkony pri dlhých jazdách: Medzi iným zabezpečujú špeciálne profily vačkových hriadeľov a vlastné rozdelovače ohromujúci krútiaci moment v strednom pásme otáčok a najširšie využiteľné spektrum otáčok v tejto triede. Dlhšia prevodovka vo vyšších prevodových stupňoch zabezpečuje príjemný pokojný beh motora - citeľný aj počuteľný.

+ Čítaj viac

Väčšia dynamika vďaka nižšej hmotnosti.

Väčšia dynamika vďaka nižšej hmotnosti.

Dynamika je aj otázkou hmotnosti. S 1000 XR váži pri rovnakom vybavení o celých 10 kg menej ako jeho predchodca. V najľahšej konfigurácii je dokonca možná pohotovostná hmotnosť 223 kg. Tebe z toho nebude chýbať ani gram a predsa budeš cítiť každý jeden z nich - na každom metri. V podobe väčšieho zrýchlenia, väčšej pružnosti motora, kratšej brzdnej dráhy a rýchlejšieho zaraďovania sa v premávke.

+ Čítaj viac

Vychutnaj si zvuk S 1000 XR

Prednosti S 1000 XR

Motor a výkon.
Motor S 1000 XR
Dynamic ESA Pro.
Dynamic ESA.
Výrazný dizajn prednej časti so svetlometmi Headlight Pro.
Výrazný dizajn prednej časti so svetlometmi Headlight Pro.
Široký výber príslušenstva ako napr. karbónový ochranný rám motora.
Široký výber príslušenstva ako napr. karbónový ochranný rám motora
Optimalizovaná hmotnosť.
S 1000 XR
TFT displej s konektivitou BMW Motorrad.
6.5” TFT displej
Systém kufrov a vrchný kufor.
Systém kufrov a vrchný kufor.
Inteligentné riešenia, priečinok
Inteligentné riešenia, priečinok na potvrdenia o mýte

Rýchla pomoc kdekoľvek.

Rýchla pomoc kdekoľvek.

BMW Motorrad vyvinul systém „Inteligentného núdzového volania“ ECALL, ktorý sa v prípade núdze automaticky spojí s call centrom BMW. Systém je napevno namontovaný na riadidlách a čo najrýchlejšie privolá pomoc. Vďaka systému ECALL dokážu záchranári dokázateľne prísť na miesto rýchlejšie a lepšie informovaní.

+ Čítaj viac

Oblečenie na tvoje výkony počas dlhých jázd

Ďalšie modely

spinner