Pred každou cestou

Tu nájdete niekoľko odporúčaní, aby ste si čo najviac a čo najdlhšie vychutnávali radosť z jazdy na vašej BMW. Koniec koncov, je to cenná technológia. Znamená to, že správna starostlivosť je dôležitá pre dlhú a bezchybnú funkčnosť.
+ Čítaj viac

Drobná kontrola je vždy užitočná.

Svetlo

Pred každou cestou skontrolujte stretávacie, diaľkové, zadné a brzdové svetlá. Na každej servisnej prehliadke môžeme inštalovať iba diely najvyššej kvality a skontrolovať, či všetky fungujú bezchybne. Ale len z dôvodu úplnej bezpečnosti by ste ich mali rýchlo sami skontrolovať.
Vzduch

Správny tlak vzduchu je jedným z najdôležitejších základov na bezchybnú jazdu na motorke. Pomocou mini pumpy BMW Motorrad môžete skontrolovať tlak a dokonale ho prispôsobiť tak , aby vyhovoval vašej záťaži a štýlu jazdy. Správne hodnoty sú uvedené v návode na obsluhu.

Olej

Olej maže motor a udržuje jeho hladký chod. Zároveň ho však olej ochladzuje a udržuje na ideálnej prevádzkovej teplote. Originálny motorový olej značky ADVANTEC je prispôsobený tak, aby spĺňal vysoké nároky vysoko výkonných motorov BMW Motorrad. Vďaka svojej jedinečnej receptúre zaručuje originálny motorový olej značky ADVANTEC, že váš motocykel bude bežať hladko po dlhú dobu. Takže vždy sa uistite, že v motore, prevodovke a pohone je správne množstvo oleja. Príliš veľa oleja môže mať negatívny vplyv, pretože tlak oleja v motore je určený pre určité množstvo.

Páky

Vaše ruky ovládajú spojku a brzdu, vaša noha brzdu a prevodové stupne. Takže všetky štyri páky musia fungovať bezchybne. Najmä preto, lebo nožné páky je možné prispôsobiť. Zatiaľ čo nastaviteľné páky mnohých našich modelov robia každodenné jazdy ešte príjemnejšími. Ak hľadáte absolútne maximum, BMW Motorrad HP diely sú správnym riešením. Vysokokvalitné diely z uhlíka, titánu a hliníka robia každý motocykel jedinečným.

Vybavenie

Vaše oblečenie je samozrejme závislé od počasia. Ale vždy tu zvážte bezpečnosť. BMW Motorrad Ride & Style ponúka širokú škálu funkčného a štýlového oblečenia, ako aj bezpečné príslušenstvo do každého počasia. Ak chcete chrániť a pripraviť motorku na akékoľvek podmienky počasia, ponúkame originálne produkty BMW Care. Treba tiež zobrať do úvahy, že aj tá najlepšia starostlivosť nezastaví proces opotrebovania: chrániče a plášť helmy sa časom stávajú krehké, majú tendenciu sa lámať a strácať svoju ochrannú funkciu. Kožené a funkčné oblečenie tiež vyžadujú starostlivosť: pre trvalú priedušnosť.

Samokontrola

Pre maximálne potešenie z jazdy musíte byť fit. Pretože len vtedy, keď ste zdraví a vyvážení, budete mať z jazdy skutočný zážitok. Pred jazdou by ste mali mať hlavu chladnú.
Kontrola počasia

Prispôsobte štýl jazdy počasiu. Majte na pamäti, že nie len vy – ale aj váš motor a pneumatiky vyžadujú určitú prevádzkovú teplotu, aby mohli optimálne fungovať. Čo sa týka oblečenia: nesmie byť príliš studené, ale ani príliš teplé. Venujte pozornosť nielen vetru, ale aj ochrane proti pádu.
Kontrola trasy

Byť si vedomí dopravnej situácie na vašej trase vám pomôže jazdiť pokojne. Umožňuje vám tiež pohodlne plánovať čas, ktorý potrebujete pre vašu cestu. Od základného modelu až po offroad navigátor – s navigátormi BMW Motorrad sa vždy spoľahlivo dostanete do cieľa.

Na ceste

Motocykle BMW sú zvlášť dobre pripravené na dlhú cestu. Vďaka ergonómii motocykloa môžete bez problémov prejazdiť tisícky kilometrov. Okrem toho je všetko navrhnuté a vyrobené pre náročnú nepretržitú prevádzku. Nespočetné riešenia pre batožinu vám ponúkajú presne ten správny spôsob dopravy. Napriek tomu by ste mali vždy skontrolovať, či je všetko bezpečne umiestnené, pretože na vašej batožine existuje veľká sila v závislosti od povrchu vozovky a vášho jazdeckého štýlu. Tu je niekoľko ďalších tipov pre želaním: šťastnú cestu!
+ Čítaj viac

Každá cesta je tá najkrajšia.

Odkladací priestor pre batožinu

Čím menej batožiny máte, tým väčšia je vaša voľnosť. Najmä na motocykli. V závislosti od toho, kde sa vaša motorka nachádza, musíte vždy vziať so sebou batožinu do stanu alebo miestnosti. Vaša batožina by mala byť dobre zabalená. Originálne doplnky BMW Motorrad ponúkajú širokú škálu batožinových riešení – bočné kufre, batožinové tašky, obaly alebo dokonca batožinové kotúče – takmer všetky sú absolútne vodotesné a prispôsobené špeciálne pre vašu BMW. Ťažkú batožinu vždy položte na spodok. Týmto spôsobom bude mať minimálny vplyv na jazdu. Avšak vždy prispôsobte štýl jazdy vášmu nákladu.

Plánovanie trasy

Plánujte starostlivo, vychutnávajte si správne: počas cesty by mali byť vaše oči vždy na ceste. A preto získanie potrebných informácií rýchlo a bezpečne je nadmieru dôležité. Naše kompaktné zariadenia s GPS navigáciou alebo taška s priehľadným mapovým vreckom sú cennými pomôckami. A samozrejme, pri plánovaní by ste mali myslieť na diaľku - s ohľadom na nádrž, ako aj na vlastnú výdrž.
Brzdy

Každý má svoje osobné výkonové charakteristiky, pokiaľ ide o energiu a vytrvalosť. Motocykel vám ponúka priamu a intenzívnu jazdu na jazdných trasách, avšak musíte vynaložiť väčšie úsilie než pri jadze autom. Zásoby sa rýchlejšie znižujú: koncentrácia a reakčné schopnosti klesajú a nebezpečenstvo nekontrolovanej situácie sa zvyšuje – až do mikrospánok. Takže hlavne na dlhých prechodových cestách si vždy dávajte dostatočné prestávky.
Servisná sieť

Zvýšená bezpečnosť na všetkých trasách: naša celosvetová sieť služieb zahŕňa 80 krajín s 1200 adresami. V roku 2020 bude k dispozícii už viac ako 1500 maloobchodníkov. Všetky medzinárodné informácie – aj o mobilnej službe BMW – nájdete vo vozidlovom dokumente BMW. A je tu aj brožúra pre zahraničie.
Mobilná služba

Najvyššou prioritou je spoľahlivosť našich motocyklov. V prípade poruchy stojí pri vás mobilná služba. BMW je jediný výrobca, ktorý ponúka vlastné asistenčné služby v nespočetných krajinách: kvalifikovaní špecialisti s rozsiahlymi odbornými znalosťami dostanú vašu motorku znovu na cestu. Ak potrebujete rýchlu a účinnú pomoc v zahraničí, vždy volajte mobilnú službu vo vašej krajine. Tu sa zaznamenajú informácie a okamžite sa začnú všetky nasledujúce kroky. Centrum riadenia mobilných služieb koordinuje vašu záležitosť a pomáha vám v čo najväčšej miere cez telefón. Ak potrebujete okamžitú pomoc, pošleme vám najbližšie asistenčné vozidlo BMW. Telefónne číslo pre mobilnú službu vo vašej domovskej krajine nájdete v našom telefónnom zozname.

Pred zimou

Povrchy BMW majú vysokokvalitnú povrchovú úpravu. Či už lakované alebo upravené s plne farbenými materiálmi alebo kovmi – používame iba produkty najvyššej kvality. Avšak cestná soľ, vlhkosť a teploty môžu zničiť akýkoľvek materiál. Ak by ste mali „uskladniť“ svoj motocykel na suchom a teplom mieste –  aspoň v suchu. Potrebné je zabezpečiť dostatočnú cirkuláciu vzduchu. V opačnom prípade hrozí nebezpečie zrážania vlhkosti – čo vedie k korózii. Ak sa chcete úplne uistiť, že vaša motorka bude v poriadku, použite ľahký olej, ako je lesk na bicykel (číry červený sprejový olej) – a nastriekajte ho zľahka na motorku. Obzvlášť kovové povrchy sú potom lepšie chránené pred koróziou. Pred začiatkom sezóny odporúčame vyčistiť motorku malým množstvom čistiacej tekutiny vo vlažnej vode a mäkkou špongiou. A samozrejme váš partner BMW Motorrad vám poskytne ďalšie rady.
+ Čítaj viac

Vždy sa dobre pripravte.

Čistenie

Po zimných cestách pravidelne opláchnite nánosy soli a zintenzívnite starostlivosťou vhodnými prostriedkami. Jemne očistite pomocou vysokotlakového čističa a nenasmerujte prúd priamo na sacie potrubie a ložisko. Samozrejme môžete získať produkty starostlivosti od nás. Od čistenia po leštenie: originálne produkty BMW Care ponúkajú dokonalú starostlivosť pre vašu motorku. 

Uvoľnenie rámu

Odporúčame, aby motocykel stál cez zimu na stredovom stojane, aby sa v zimnom období nepoškodili pneumatiky a prvky pruženia počas imobilizácie. Aby ste sa vyhli plochým miestam, mali by ste občas hýbať s BMW – stačí na malom priestore.
Nabíjanie batérie

Ak dlhší čas nejazdíte na vašej motorke, batéria sa vybije. V minulosti bolo o veľa náročnejšie vybrať batériu a vziať ju do teplej miestnosti, aby ju bolo možné pred sezónou nabiť. Dnes existujú brilantné zariadenia na udržiavanie nabitia, ktoré sa zvyčajne môžu pripojiť k batérii bez toho, aby ste ju museli vyberať, ako napríklad nabíjačka batérií BMW Motorrad. Praktické, za predpokladu, že máte prístup aj do zásuvky.

Prevádzkové materiály

Syntetické oleje vášho BMW sú veľmi odolné nie len počas prevádzky, ale tiež odolávajú skúške času počas imobilizácie. Bezchybne pracujú aj po zimnom období po krátkom zahriatí. Najmä odporúčame originálne BMW Motorové oleje značky ADVANTEC a originálny BMW Expert Line, ktoré dokonale vyhovujú motoru vášho BMW Motorrad. V prípade kovových nádrží ich odporúčame naplniť pred uskladnením, pretože v opačnom prípade môže nádrž korodovať zvnútra kvôli kondenzovanej vlhkosti. Pri plastových nádržiach to nie je problém. V prípade motocyklov poháňaných karburátorom by ste mali odpojiť napájací kábel medzi nádržou a karburátorom a nechať palivo vytekať z karburátora, aby sa zabránilo vytvrdzovaniu. Moderné vstrekovacie motory - ako to dokazuje celý rad BMW Motorrad - toto opatrenie nevyžadujú.

Najbližší servisní partneri BMW.

S našou celosvetovou servisnou sieťou sme tu pre teba všade a kedykoľvek. Nájdi najbližšieho servisného partnera BMW a využi našu ponuku služieb.

Nájsť servisného partnera
spinner