Poznámka: Všetky motocykle sú dodávané so zákonom stanovenou výbavou (napr. svetlomet podľa normy Euro 4). Motocykle na obrázkoch a videách na tejto stránke sa od tohoto môžu odlišovať.
* Obrázky na tejto stránke môžu obsahovať príplatkové vybavenie a príslušenstvo za príplatok. Zmeny a chyby vyhradené.
„ 

Let’s set THE PACE together

 “

Tvoje BMW R 1300 GS

Nenasleduj cestu, udávaj ju.

Spoločne prekonávame sami seba. Tu vonku sa staneš najlepšou verziou samého seba. Posúvaš sa dopredu. Každé stúpanie a každú zákrutu zvládneš s ľahkosťou. Ani v teréne ťa nič neprekvapí. Čo ťa ženie vpred: Tvoja odvaha, tvoja viera v samého seba a môj silný pohon. Spoločne nastavujeme nové štandardy a žijeme v duchu #SpiritOfGS.

+ Čítaj viac

BMW R 1300 GS
Bezkonkurenčná všestrannosť

Žiadne kompromisy, všetko šité na mieru pre teba. Ako by si rád sedel, keď prekonávaš nové osobné méty? Vyššie, nižšie? Monoposto? Vo dvojici? S odľahčením alebo radšej s množstvom batožiny? Pohodlne počas dlhých ciest alebo radšej športovo v teréne? Inovatívny, modulárny koncept rámu čaká na tvoje želania. Volaj ma dokonalé cestovné enduro – a môžeš mať pravdu.

Vybavený pre všetky nároky

Ver v samého seba

Nečakaná ľahkosť: Všetko máš pod kontrolou. Samozrejme, pretože más pod sebou len 237 kilogramov*. Dosahovanie veľkých cieľov je zrazu veľmi jednoduché. Na všetkých povrchoch zažiješ dosiaľ nepoznaný pocit z jazdy. Stabilne a presne v cieli počas ciest. Náklony, brzdenie, zrýchľovanie – zachováš si plnú kontrolu. Zaži novú ľahkosť jazdy s celkom novým podvozkom, novým zadným rámom monocoque, novým systémom EVO Telelever a EVO Paralever, ako aj novým DSA (Dynamic Suspension Adjustment) a inovatívnym adaptívnym nastavením výšky vozidla.

*pri pohotovostnej hmotnosti podľa DIN

+ Čítaj viac

Vylepšenia pre High-Performer

Pred tebou: Tvoj ďalší cieľ – dobre osvetlený ikonickým LED svetlometom Matrix. Za tebou: Míľniky. A krátky zadný rám monocoque s vysokým potenciálom individualizácie. Bez pochýb: Jazdíš na špičkovom modeli zo série veľkých motocyklov Adventure. Objav rozsiahlu sériovú výbavu:

+ Čítaj viac
Guiding Light: LED svetlomet Matrix
LED svetlomet Matrix modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Vyššia jazdná stabilita: EVO Paralever
Hnacia jednotka modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Maximálne multifunkčný: koncept rámu
Koncept rámu modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Komfort cestovania: Nastaviteľný čelný štít
Nastaviteľný čelný štít Sport modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Jednoducho povedané: zadná časť
Zadná časť so sedadlom spolujazdca a držadlami modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Vynikajúca manipulácia: EVO Telelever
Mostík vidlice so systémom BMW EVO Telelever modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Pôsobivý zvuk: výfukový systém
Sériový koncový tlmič výfuku modelu R 1300 GS od BMW Motorrad
Extra dynamická: GS Flyline
Súvislá línia od nádrže po sedadlo modelu R 1300 GS od BMW Motorrad

Dostaň sa na ďalšiu úroveň

Dostaň sa na ďalšiu úroveň

Všetko je založené na tvojich potrebách: komfort jazdy na ďalšej úrovni. Nový spôsob uloženia systému Telelever ponúka vynikajúcu manipuláciu. GS Flyline s extra plochou líniou od nádrže po sedadlo zaisťuje celkom novú voľnosť pohybu, ľahké manévrovanie a uvoľnenú polohu pri sedení. Vysoká variácia ergonómie umožňuje vodičom so širokým spektrom požiadaviek zvládnuť akýkoľvek terén. Vďaka okolitým senzorom voliteľného asistenta jazdy máte všetko pod dohľadom.

+ Čítaj viac

Komprimované na esenciu GS Spirit

Komprimované na esenciu GS Spirit

Na ceste za novými dobrodružstvami. Vďaka Keyless Ride stačí nastúpiť a naštartovať. Nasadneš na pohodlné štandardné sedadlo vodiča s variabilnou výškou sedadla od 800 do 890 mm. Vyhodíš smerovku integrovanú v ochrane rúk a zabočíš smerom k slobode. S každým ďalším metrom si budeš istejší: Sedíš na jedinečnom kúsku. Je to veľmi jednoduché – skutočná veľkosť nezávisí od rozmerov. Žiaden diel tu nie je navyše, všetko je zhustené do esencie jazdy GS: pre čistú radosť z jazdy.

+ Čítaj viac

Fakty pre radosť z jazdy

107
kW (145 PS) pri 7 750 ot./min
149
Nm max. krútiaci moment pri 6 500 ot./min
1.300
cm3 zdvihový objem
237
kg pohotovostná hmotnosť
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný boxerový motor

Neexistujú žiadne prekážky

Všetko záleží od teba. Tvojou úlohou je: mať odvážnejšie sny. Mojou úlohou je: poskytnúť dostatočný pohon, aby sa stali skutočnosťou. Silný motor s výkonom 145 k a nízka hmotnosť vozidla ti ponúkajú výkon, ktorý potrebuješ. Charakter boxera najnovšej generácie efektne pocítiš v každom rozsahu otáčok. Zaži ohromný výkon, pozoruhodnú kontrolu a súčasne pokojný chod pri nízkych otáčkach.

+ Čítaj viac

Takto znie tvoja sloboda

Bezstarostnosť po dobu 3 rokov

Ride on & on & on. Dáme ti rok navyše. 

Od tejto chvíle dostaneš pri kúpe svojho motocykla okrem zákonom predpísanej záruky ďalší rok bezstarostnosti navyše. 

Zisti viac

Taký všestranný ako nikdy predtým

Na vrchol s ľahkosťou

Čistý, jednoduchý, triezvy a presný. V základnej verzii s dynamickou GS Flyline, ostrými líniami a atletickým vzhľadom sa sústredíme na to podstatné: Tvoj zážitok.

Biela farba Lightwhite uni

Dynamika sa stretáva s ľahkosťou. Sériové sedadlo vodiča má dvojfarebný poťah, ktorý vo svetlosivej farbe od uzáveru palivovej nádrže až po sedadlo spolujazdca tvorí funkčný celok. Vysoko kontrastný vzhľad dotvárajú liatinové kolesá v nočnej čiernej farbe.

Buď nezameniteľný

Jednoduchý dizajn, jedinečná karoséria, ľahká hliníková nádrž – všetko do seba efektívne a ucelene zapadá. Spodný rám z liateho hliníka je základom nekonečných možností. Štandardné liatinové kolesá a hnacie ústrojenstvo v čiernej farbe Avus spolu s hlavným rámom oddeľujú tmavú spodnú časť od svetlej prednej časti karosérie. Kompaktná, nízka predná časť ponúka vynikajúci výhľad na cestu. Výrazný prelomový dizajn s tradíciou ponúka nová symetrická svetelná ikona – nezameniteľná tvár.

+ Čítaj viac

Pre ešte vyššie nároky

V zásade očakávaš ešte viac? Dobrý prístup. Preskúmaj možnosti individualizácie. Nájdi tie správne ponuky pre svoje požiadavky v rozsiahlej špeciálnej výbave a sortimente originálneho príslušenstva BMW Motorrad. Alebo si hneď na začiatku vyber model, ktorý ťa definuje: GS Trophy pre jazdu v teréne, Triple Black s maximálnym komfortom a všestrannými kvalitami alebo Tramuntana pre čistú exkluzivitu.

+ Čítaj viac

Performer

Chceš dosiahnuť ešte viac a oveľa rýchlejšie? Žiadny problém. S týmto návrhom výbavy jednoducho získaš viac výhod. Predovšetkým viac radosti z jazdy – s dynamickým balíkom je to možné. Poteší ťa však aj vylepšená bezpečnosť a komfort cestovania. Preskúmaj náš návrh alebo si nakonfiguruj svoj vlastný variant.

+ Čítaj viac
Prejsť do konfigurátora external-link-arrow-slim
Balík Dynamic

S dynamickým balíkom môžeš naplno využiť športový potenciál. S asistentom radenia Pro a jazdným režimom Pro sa každá jazda stane dynamickým jazdným vrcholom s individuálnymi možnosťami nastavenia. Športová brzda a elektronický podvozok DSA zaisťujú optimálnu ovládateľnosť a bezpečnosť.

Headlight Pro

Headlight Pro zaujme lepším výhľadom a atraktívnym vzhľadom. Stretávacie svetlo, diaľkové svetlo a svetlomet do zákrut sú navrhnuté ako LED Matrix. K dispozícii sú moderné funkcie osvetlenia. Vozovka môže byť preto optimálne osvetlená v závislosti od jazdnej situácie.

Predĺženie ochrany rúk

Predĺženie ochrany rúk zlepšuje ochranu tvojich rúk a predlaktí pred vetrom a vplyvom počasia. Jazda je nielen pohodlnejšia, ale aj bezpečnejšia vďaka menšiemu počtu rušivých vplyvov.

Nosič na batožinu

Na nosič na batožinu z plastu odolného voči nárazom možno bezpečne priviazať batožinu. Nosič využíva spojenie so sedadlom spolujazdca a dá sa jednoducho pripevniť. V kombinácii s kuframi Vario vzniká široká, rovná odkladacia plocha. Užitočné zaťaženie je 5 kg, s batožinou pripevnenou na boku je možné naložiť 20 kg.

Vybavený pre všetky nároky

Viac highlightov pre teba

spinner