Toto voliteľné príslušenstvo zahŕňa ASC (automatické riadenie stability) so špeciálnou konfiguráciou Enduro pre režimy Enduro a Enduro Pro. Rovnako zahŕňa špeciálnu enduro konfiguráciu pre štandardné ABS od BMW Motorrad, ktorá sa používa aj v režimoch Enduro a Enduro Pro. Voliteľne dostupné dynamické ESA bolo rovnako integrované do tohto „režimového prostredia“. Nastavenie sa optimálne prispôsobí jazdnému režimu (pozri časť Odpruženie).
Pri jazde na mokrej vozovke a v podmienkach s náročnou priľnavosťou odbremeňujú jazdca. V režime „Rain“ upravujú vlastnosti mäkkého ovládania a reakcie, pričom sa naďalej zachováva úplný krútiaci moment aj výkonový potenciál. Elektronický riadiací systém ASC (automatické riadenie stability) reaguje rýchlejšie než v režime „Road“. Ak je stroj GS vybavený voliteľným príslušenstvom dynamického ESA, nastaví sa podľa podmienok mäkké tlmenie predných a zadných pružinových jednotiek.
V režime „Road“ sú riadiace systémy nastavené tak, aby sa dosiahol optimálny výkon na suchej vozovke. Tento režim zaisťuje spontánnu a lineárno odozvu škrtiacej klapky a kombinuje efektívnu hladkú ovládateľnosť s homogénnym nárastom krútiaceho momentu.
„Dynamický“ režim umožňuje novému BMW R 1200 GS predviesť na cesta svoj športový temperament. Ešte spontánnejšia a bezprostrednejšia odozva škrtiacej klapky, obmedzené zásahy systému ASC a rigidné tlmenie v prípade voliteľného príslušenstva „Dynamic ESA“ umožňujú využitie celého potenciálu motocykla.
V režime „Enduro“ prejavuje R 1200 GS najlepšie stránky svojich terénnych jazdných vlastností. Jemná reakcia škrtiacej klapky, obmedzený zásah do riadenia zo strany systému Enduro ASC, optimálne rozloženie brzdných síl a ideálne riadiace vlastnosti ABS spoločne s dynamickým ESA s vysokou trakciou (doplnkové) z tejto motorky urobia vhodnú voľbu pre nové Enduro prostredia. Výsledkom je, že dokonca aj jazdci s malými skúsenosťami v oblasti Endura v teréne budú schopní rýchlo zvládnuť nový model R 1200 GS a zažijú tak radosť z jazdy. Režim je optimalizovaný na použitie štandardných pneumatík.
Pre ambiciózneho jazdca Endura ponúka BMW Motorrad režim „Enduro Pro“. Tento jazdný režim s vlastnosťami spontánnej reakcie motora je určený na použitie s pneumatikami s výstupkami. Súčasne platí, že funkcia ABS na zadnom kolese sa deaktivuje, pokiaľ je spustená páka nohovej brzdy. Dynamické ESA sa riadi podľa trakcie a optimálnych výkonových vlastností. ASC je prispôsobené na profesionálne využitie pri Endure, pričom umožňuje výrazne väčší sklz. S touto konfiguráciou môže nový model BMW R 1200 GS preukázať svoju športovú povahu aj v teréne, čo skúseným jazdcom Endura otvára úplne nový svet a zároveň im umožňuje využiť vynikajúce ovládanie motorky.
+ Čítaj viac

Ešte podrobnejší pohľad na technológiu

spinner