R 1300 GS Trophy | R 1300 GS

Prejsť do konfigurátora
„ 

Spoločne opustíme zabehané cesty.

 “

Tvoje BMW R 1300 GS Trophy

Chod svojou vlastnou cestou

Som po tvojom boku – práve tam, kde ešte žiadna cesta nie je. Máš odvahu. Vôľu. A dôveru v seba. Potrebuješ motorku, ktorá je stvorená pre tvoje ciele. Až mimo ciest sa preukáže, kto má v sebe vodcovské schopnosti – jazdec či motocykel. Pretože každá prekážka odhaľuje skutočný charakter človeka. Spoľahni sa, že ťa nikdy nenechám v štichu. O tom je #SpiritOfGS. A to je môj prísľub, tvoje R 1300 GS Trophy.

+ Čítaj viac

To najlepšie pre skutočných dobrodruhov

Boríš sa v piesku, štveráš sa na kopce, brodíš sa vodou: Táto výbava je pre teba ako stvorená. Od ochrannej mriežky chladiča až po vysoké sedadlo vodiča – všetko je tu navrhnuté tak, aby sme tebe aj tvojmu motocyklu poskytli najlepší terénny potenciál a ty sa budeš môcť plne sústrediť na svoje výzvy.

+ Čítaj viac
Ďaleko vpredu v teréne: predná časť
Predná časť modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Niečo extra do terénu: Športové pruženie
Športové pruženie modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Dizajn: GS Trophy
Nápis „GS Trophy“ modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Športové cestovanie osamote: so samostatnou zadnou časťou
Samostatná zadná časť modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Jednoznačne do terénu: Balík Enduro Pro
Balík Enduro Pro modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Najlepšie vybavený: s ochrannými mriežkami chladiča
Ochranná mriežka chladiča modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Ľahké a športové: Kované kolesá Enduro
Kované kolesá Enduro modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad
Extra odolná: páka ručnej brzdy
Páka ručnej brzdy modelu R 1300 GS Trophy od BMW Motorrad

Rastieš s každou výzvou

Rastieš s každou výzvou

Každá prekážka je dôvodom na radosť. S voliteľným balíkom Enduro Pro budeš dokonale vybavený na svoj veľkolepý zážitok v teréne. Sériová ochrana pred striekaním na zadnom kolese navyše presvedčivo redukuje možnosť znečistenia: Vzduchový kanál vytvorený počas jazdy zaisťuje odvádzanie nečistôt. Výbavu GS Trophy dopĺňajú športové držadlá, športový čelný štít a športové stúpadlá spolujazdca.

+ Čítaj viac

Zostaň suverénny v každej situácii

Zostaň suverénny v každej situácii

V teréne nikdy nevieš, čo sa môže stať. Ale so svojím motocyklom máš všetko pod kontrolou – a zostaneš suverénny v každej situácii. Na tom má okrem iného zásluhu zhustená kostra vozidla v kombinácii s nízkou hmotnosťou. Na ľahkú manipuláciu a optimálnu voľnosť pohybu má vplyv aj plochá rampa nádrže a krátka zadná časť vozidla. Pôsobivú jazdnú stabilitu zabezpečuje napríklad aj unikátny systém BMW EVO Telelever. A o veľkú ergonomickú variáciu sa postará koncepčne rozdelené sedadlo. Všetko sedí, všetko funguje.

+ Čítaj viac

Fakty pre nadšencov offroadu

107
kW (145 PS) pri 7 750 ot./min
149
Nm max. krútiaci moment pri 6 500 ot./min
1.300
cm3 zdvihový objem
20
mm väčší zdvih pružiny s voliteľným športovým podvozkom
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný boxerový motor

Nasleduj svoj inštinkt

Čokoľvek si zaumieniš, so správnym pohonom to aj dokážeš. Boxer s výkonom 145 k ti poskytne všetko, čo si žiadaš. Suverenitu a ovládateľnosť motora oceníš hlavne v teréne. Technológia ShiftCam zaisťuje príjemnú kultúru chodu a pokojný beh motora aj v nižšom rozsahu otáčok. So zdvihovým objemom 1 300 cm3 ťa nič neprekvapí, hlavne nie v nezjazdnom teréne. Spoľahni sa na vysoký výkon, maximálnu kontrolu a jedinečnú suverenitu.

+ Čítaj viac

Takto znie tvoje ďalšie dobrodružstvo

Bezstarostnosť po dobu 3 rokov

Ride on & on & on. Dáme ti rok navyše. 

Od tejto chvíle dostaneš pri kúpe svojho motocykla okrem zákonom predpísanej záruky ďalší rok bezstarostnosti navyše. 

Zisti viac

Dizajn pre dobrodružstvo

Pripravený do terénu

Je pripravený, ak si aj ty. Ako variant GS Trophy je tvoj motocykel už na pohľad upravený pre ambiciózne použitie v teréne. Typické farby a výrazné pásky podčiarkujú dobrodružný charakter.

GS Trophy

V modrej metalíze Racingblue s červeno-bielymi páskami, výrazným nápisom a zadným rámom s matnou bielou metalízou vyvoláva tento GS túžbu po športových podmienkach v teréne.  Robustné kolesá s krížovo usporiadanými špicami sú dostupné s čiernymi alebo voliteľne so zlatými ráfikmi. 

Buď odvážny 

Rozšír svoju komfortnú zónu. Plochá rampa nádrže a krátka zadná časť ti zaručí optimálnu voľnosť pohybu. Voliteľne dostupné, veľké chrániče rámu ponúkajú ochranu aj pri intenzívnom používaní čižiem. Vysoké sedadlo vodiča s výškou sedadla 870 mm v spojení so športovým sedadlom spolujazdca evokuje vzhľad a ergonómiu rallye sedadla a spolu s poťahom sedadla, ktorý prechádza až po kryt palivovej nádrže, vytvára dokonalý celok. Koncepčne rozdelené sedadlo umožňuje vysokú mieru variácií ergonómie prostredníctvom integrovaného nastavenia sklonu sedadla vodiča.

+ Čítaj viac

Pre zvýšené nároky  

Chceš sa dostať vyššie? Nenechaj sa zastaviť. Prispôsob si svoj model GS Trophy vďaka rozsiahlej špeciálnej výbave a sortimentu originálneho príslušenstva BMW Motorrad podľa svojich predstáv. Alebo si vyber tohto šampióna do terénu, ktorý je už vybavený všetkým, čo skutočne potrebuješ.

+ Čítaj viac

Priekopník

S týmto návrhom výbavy budeš pripravený na svoje osobné GS Trophy. Na želanie môže byť každá jazda s balíkom Dynamic, semi-aktívnym podvozkom DSA a jazdnými režimami Pro výrazne dynamickejšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. S množstvom offroadových dielov budeš neporaziteľný v akomkoľvek teréne. Pozri si výbavu bližšie alebo si nakonfiguruj svoj vlastný variant

+ Čítaj viac
Prejsť do konfigurátora external-link-arrow-slim
Balík Dynamic

S dynamickým balíkom môžeš naplno využiť športový potenciál. S asistentom radenia Pro a jazdným režimom Pro sa každá jazda stane dynamickým jazdným vrcholom s individuálnymi možnosťami nastavenia. Športová brzda a elektronický podvozok DSA zaisťujú optimálnu ovládateľnosť a bezpečnosť.

Offroad diely

Balík Enduro Pro 

Balík Enduro Pro obsahuje množstvo komponentov, ktoré dôsledne pripravia GS na podmienky v teréne. Ochranný rám motora, ochranný kryt podvozku a ochrana rámu chránia pred poškodením. Komponenty ako zvýšenie riadidiel, nastaviteľné riadiace a brzdové páky alebo výškovo nastaviteľné stúpadlá vodiča uľahčujú ovládanie v nezjazdnom teréne.

Predĺženie ochrany rúk

Predĺženie ochrany rúk zlepšuje ochranu rúk a predlaktí pred vetrom a vplyvom počasia. Jazda je nielen pohodlnejšia, ale aj bezpečnejšia vďaka menšiemu počtu rušivých vplyvov.

Terénne pneumatiky

Terénne pneumatiky sú tou správnou voľbou pre ambiciózne použitie v teréne. Pneumatiky s hrubým profilom poskytujú pôsobivý terénny zážitok, najmä v kombinácii s voliteľným jazdným režimom Enduro Pro. Stroj dokáže s istotou zvládnuť aj náročný terén.

Kované kolesá Enduro

Kované kolesá Enduro sú mimoriadne ľahké a majú lepšie terénne vlastnosti v porovnaní so štandardnými kolesami. Vyznačujú sa hmotnosťou iba 1,8 kg a ponúkajú športový vzhľad. Kolesá sú najskôr liate a neskôr kované. Kvalitný povrch zdobí značka BMW Motorrad.

Nízky športový čelný štít

Nízky čelný štít umocňuje športový vzhľad Enduro a poskytuje voľný výhľad. Zároveň zlepšuje aerodynamickú účinnosť.

Nosič na batožinu

Na nosič na batožinu z plastu odolného voči nárazom možno bezpečne priviazať batožinu. Nosič využíva spojenie so sedadlom spolujazdca a dá sa jednoducho pripevniť. V kombinácii s kuframi Vario vzniká široká, rovná odkladacia plocha. Užitočné zaťaženie je 5 kg, s batožinou pripevnenou na boku je možné naložiť 20 kg.

Headlight Pro

Headlight Pro zaujme lepším výhľadom a atraktívnym vzhľadom. Stretávacie svetlo, diaľkové svetlo a svetlomet do zákrut sú navrhnuté ako LED Matrix. K dispozícii sú moderné funkcie osvetlenia. Vozovka môže byť preto optimálne osvetlená v závislosti od jazdnej situácie.

Inteligentné núdzové volanie

Inteligentné núdzové volanie

Inteligentné núdzové volanie v prípade nehody automaticky kontaktuje kontaktné stredisko BMW, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec. Pritom sa prenesie pozícia vozidla a, ak je to možné, vykoná sa prvotný rozhovor s príslušnou osobou. Systém sa dá spustiť aj manuálne, napr. pre pomoc iným účastníkom cestnej premávky.

 

Teleslužba 
Pomocou teleslužby udržiava motocykel kontakt s mobilnou sieťou prostredníctvom zabudovanej SIM karty. Okrem iného zabezpečuje aj funkčnosť inteligentného núdzového volania. Priamy kontakt s BMW navyše umožňuje pohodlné servisné funkcie

Komfortné sedadlo vodiča vysoké

Na komfortnom sedadle vodiča môžu veľmi vysokí vodiči cestovať pohodlne aj počas dlhších ciest. Na cestách v teréne môže vyššie sedadlo zlepšiť stabilitu. Nastavenie sklonu sedadla podporuje optimálnu polohu sedení.

Príprava pre navigačný prístroj a ConnectedRide Navigator

ConnectedRide Navigator 

So systémom ConnectedRide Navigator máš všetky trasy a plány vždy pri sebe. Plánované trasy a záznamy je možné synchronizovať s aplikáciou BMW Motorrad prostredníctvom BMW ID. 5,5-palcový dotykový displej je dobre čitateľný aj pri slnečnom žiarení. Ovládanie je intuitívne cez multifunkčný ovládač. 

Príprava na navigáciu s držiakom a Mount Cradle na uchytení riadidiel slúži na bezpečné upevnenie navigácie BMW v zornom poli jazdca. 

Vybavený pre všetky nároky

Viac highlightov pre teba

spinner