* Obrázky môžu zobrazovať špeciálnu výbavu a príslušenstvo za príplatok. Nezáväzne odporúčaná cena výrobcu vrát. XX % DPH bez dopravy a balenia. Zmeny a chyby vyhradené.

BMW M 1000 RR

JAZDA AKO ŽIADNA INÁ

Pre všetkých, ktorých ovláda vášeň a opakovane ich vyzýva. Pre tých, ktorí nechcú darovať milimeter ani milisekundu: BMW M RR je motocykel homologovaný pre pretekársky šport. Bol zdokonalený v aerodynamickom tuneli a ďalej rozvinutý na okruhu. Aerodynamické optimalizácie a použitie karbónu výrazne zvyšujú maximálnu rýchlosť na 314 km/h. Motor a podvozok sú nezmenene výkonné a priame. M RR symbolizuje absolútny výkon a exkluzivitu do posledného detailu. Jednoducho typické M.

Ale aj tu sa dá vystupňovať: náš BMW Motorrad Motorsport Race Support – typický #NeverStopChallenging.

Súhra toho najlepšieho

Vysoko kvalitné M frézované diely
Stúpadlá M 1000 RR
Výkonná M brzda
Brzda M 1000 RR
Optimalizovaná aerodynamika s novými krídlami
Aerodynamické krídla M 1000 RR
Výrazná predná časť s čelným štítom
Predná časť a čelný štít M 1000 RR
Ľahké karbónové kolesá M s pásikovým dizajnom
Karbónové kolesá M s pásikovým dizajnom M 1000 RR
Exkluzívna animácia M na začiatku
Logo M na TFT displeji M 1000 RR
Plne titánový výfukový systém s optimalizovanou hmotnosťou
Plne titánový výfukový systém M 1000 RR
Optimalizovaný motor ShiftCam
Motor M 1000 RR

Jazda ako v závetrí

Jazda ako v závetrí

Optimalizované predné a bočné obloženie z karbónu zabezpečuje vyšší výkon, ako aj zvýšenie konečnej rýchlosti o 8 km/h. Nová aerodynamika navyše odbremeňuje vodiča znížením prítlaku vetra: pre dlhotrvajúcu, rýchlu a sústredenú jazdu. Novo navrhnuté M aerodynamické krídla z karbónu naproti tomu zvyšujú prítlak predného kolesa až o 6,3 kg ­– aj v náklone. A starajú sa o 22,6 kg downforce pri 300 km/h: pre väčšiu dôveru vo väčších náklonoch a vyššie rýchlosti v zákrutách.

+ Čítaj viac

Využiť vietor pre seba

Využiť vietor pre seba

V spolupráci s odborníkmi motoristického športu BMW vznikli M Brake Ducts a voliteľné M Aero Wheel Cover. M Brake Ducts sú priamo integrované do nových blatníkov predných kolies, ktoré boli optimalizované na zlepšenie obtekanie vidlíc a brzdových strmeňov. M Brake Ducts prvýkrát použité na sériovom motocykli znižujú teplotu brzdových strmeňov. Aero Wheel Cover vyrobený z pohľadového karbónu znižuje vírenie na prednom kolese a rozvíja svoj plný potenciál na dlhých cieľových rovinkách pri rýchlostiach od 250 km/h.

+ Čítaj viac
156
kW (212 ks) pri 14 500 ot./min
314
km/h najvyššia rýchlosť
192
kg vlastná hmotnosť DIN
113
Nm pri 11 000 ot./min
Vodou/olejom chladený štvorvalcový štvortaktný radový motor s BMW ShiftCam

Milimetre rozhodujú – aj v motore

Hnací mechanizmus M RR s maximálnymi otáčkami 15 100 ot./min sa osvedčil vo WSBK. Výkonová trieda je pri milimetrovej práci nevyhnutná: Plne CNC opracované vstupné kanály, ľahké 2-prstencové kované piesty s optimalizovanými piestovými krúžkami pre výrazne nižšiu spotrebu oleja, úzka a ľahká vlečná páka, titánové ventily, optimalizované vačkové hriadele a v porovnaní s modeloom S 1000 RR 340 g ľahšie titánové ojnice Pankl pre znížený trecí výkon sú len niektoré z highlightov. K tomu sa pridáva technológia BMW ShiftCam na variovanie časovania ventilov a zdvihu ventilov, ako aj nasávací systém s kratšími nasávacími lievikmi na optimalizovanú zmenu zaťaženia pri vysokých otáčkach. A na dokonalý štart k víťazstvu pracuje Antihopping spojka bez samočinného posilňovania.

+ Čítaj viac

Jasná spätná väzba – nielen z uličky s boxami

Najlepší možný pocit pre predné a zadné kolesá, ako aj dychvyrážajúca presnosť zásahu cieľa: Srdcom podvozku je mostíkový rám vyrobený z hliníka, doplnený vidlicou upside down a centrálna pružiaca jednotka s kinematikou Full Floater Pro pre výrazne zvýšený výkon podvozka. Dôsledne a nekompromisne orientovaný na najlepšie časy na pretekoch očarí podvozok aj adrenalínom poháňaných perfekcionistov na ceste nižšej triedy.

Maximálny výkon – tiež otázka nastavenia

Skutoční víťazi dokážu svoj vlastný potenciál vyjadriť na milisekundu presne: Launch Control  M RR  podporuje dokonalý štart pretekov a Pit Lane Limiter vie, kedy sa má výkon krotiť. Asistent radenia Pro sa pri každej zmene prevodového stupňa stará o rýchle radenie bez použitia spojky. Na pretekársku prevádzku je možné schému radenia ľahko obrátiť. Okrem toho slúži celkovo 7 jazdných režimov, dve nastaviteľné charakteristiky plynu, ako aj trojnásobná nastaviteľnosť krútiaceho momentu motora na optimálne prispôsobenie príslušnej trase. Všetko dokonale čitateľné na 6,5" TFT displeji.

Zrýchlenie bez kompromisov – ibaže inak

Po jednom roku používania vo WSBK a na pretekárskych tratiach tohto sveta ešte vždy platí ešte pre M brzdu: Best in Class. Vlastne dokonca: ešte lepšia. Novovyvinuté M Brake Ducts ochladzujú brzdové strmene v pretekárskej prevádzke až o 10 stupňov v závislosti od pretekárskej dráhy – pre ešte vyšší výkon a konštantné pôsobenie tlaku. Spolu s vyladenou kombináciou armatúra/strmeň takto vzniká maximálna brzdná stabilita a jednoznačný feedback, ako aj optimálne zosúladenie s RACE ABS. M brzda tak je a zostáva absolútnou referenciou.

+ Čítaj viac

Bezstarostnosť po dobu 3 rokov

Ride on & on & on. Dáme ti rok navyše. 

Od tejto chvíle dostaneš pri kúpe svojho motocykla popri zákonom predpísanej  záruke  ďalší rok bezstarostnosti navyše.

Získať viac informácií

Takto vyzerajú víťazi

Dve vyhotovenia, jeden cieľ: čistý výkon

M RR existuje v dvoch vyhotoveniach: Ako základný variant a ako M RR s balíkom M Competition. Pritom je každý model M RR navrhnutý s jasným cieľom: zvíťaziť. A presne to predstavujú obidva varianty s absolútnym odhodlaním a čistou túžbou po výkone.

Biela Lightwhite uni/M Motorsport

Základný variant M RR je superbajk homologovaný pre pretekársky šport. Má všetko, čo robí rýchlosť a tak vytvára ideálny základ pre pretekárske tímy.

Čierna metalíza Blackstorm/M Motorsport

Vyšší výkon, väčšia exkluzivita – viac sa už len sotva dá: M RR s balíkom M Competition. Tu sa snúbi estetika a exkluzivita s nekompromisnou pretekárskou technikou.

Vedenie trate – zodpovedne

Aerodynamicky optimalizovaný predok s obložením z pohľadového karbónu s pásikmi v M dizajne do posledného detailu zobrazuje vôľu víťaziť – dokonca aj novonavrhnutý nosič obloženia je z karbónu. A rovnako novo navrhnutá zadná časť robí M RR teraz ešte dynamickejším. Aj držiak evidenčného čísla spolu s integrovanou osvetľovacou jednotkou sa stal ešte kompaktnejší. Vďaka novému káblovému zväzku a konektoru LWS zadných smeroviek je M RR teraz ešte rýchlejšie pripravený na pretekársku dráhu. Zodpovedajúco tomu boli optimalizované aj konektory smeroviek vpredu.

+ Čítaj viac

Ešte viac pretekárskeho športu

Balík M Competition

Balík M Competition

Pretekársky šport sa snúbi s estetikou: balík M Competition zahŕňa lamtrigger M GPS s príslušným aktivačným kódom, systém M Aero Wheel Covers, eloxovanú a o 220 g ľahšiu kyvnú vidlicu a reťaz M Endurance potiahnutú DLC s jednoduchou údržbou. K tomu sa pridáva M karbónový balík s kvalitnými dielmi z pohľadového karbónu a dielmi nalakovanými transparentným lakom, M balík frézovaných dielov s nový o 150 g ľahším M stúpadlom, karbónový kryt pre spolujazdca a balík spolujazdca.

+ Čítaj viac

Ďalšie športové príslušenstvo

Ďalšie športové príslušenstvo

Rozsiahla špeciálna výbava a originálne príslušenstvo BMW Motorrad ešte viac zostrujú M RR a prispôsobia ho presne požiadavkám jazdca alebo trasy. M karbónový kryt výstupku sedadla tak možno použiť ako držiak na GPS myš alebo akčnú kameru. 6-násobné prestaviteľné stúpadlá M, ktoré sú súčasťou balíka M Competition, podporujú pretekársky spôsob jazdy – presne ako jednomiestne sedadlo M Endurance, ktoré umožňuje hlboké náklony s väčšou kontrolou.

+ Čítaj viac
Koláž z troch fotografií M 1000 RR na pretekárskej dráhe

Keď je racetrack soundtrackom života

Boj o pódium. Práca na milimetroch a milisekundách. Pripravenosť dať všetko – na dráhe a v uličke s boxami: Pre pretekárske tímy a profesionálov ponúka BMW Motorrad Race Support prestavby na zvýšenie výkonu. Počnúc súpravou motorov, ako aj súpravou elektroniky až po pretekársky výfukový systém a mnohé ďalšie.

Prejsť na Race Support external-link-arrow-slim

Ešte vyšší výkon

spinner