All motorcycles are supplied only with equipment required by law (e.g. reflectors as per Euro 4 standard). Illustrations on this website may differ from this.

BMW R 12 nine T

Nech je ulica tvojím javiskom

Vystúpenie R 12 nineT. Vďaka tomuto modelu roadster vyvolávajúcemu senzáciu sa šikovne dostaneš do centra pozornosti. Charakter: spoločenský. Dizajn: výrazný. Pri vývoji neostala takmer žiadna skrutka na svojom mieste. Vďaka revolučnému konceptu rámu je tento motocykel skrz na skrz pripravený na individuálne úpravy. Takže pokojne môžeš ísť ešte ďalej – robiť si svoje vlastné veci. Model R 12 nineT ťa vyzýva k tomu, aby si vyjadril svoj vlastný názor na cestách. Oslavuj motto #Soulfuel svojím vlastným spôsobom.

Cesta patrí tebe

Majster štýlu

Kamkoľvek R 12 nineT príde, ihneď sa stane stredobodom pozornosti. Zlatá vidlica typu Upside-Down, množstvo dielov z hliníka, oba okrúhle prístroje – každý detail dotvára nezabudnuteľnú inscenáciu.

Čierna metalíza Blackstorm

Kryt predného kolesa, kryt Airbox, sedadlo: Čierna farba prechádza celým modelom R 12 nineT a prepožičiava mu mimoriadnu pohodovosť. Nádrž v čiernej farbe s hliníkovým vzhľadom nasádza napínavý akcent.

Zelená metalíza San Remo

Zelená metalická farba San Remo Green zdôrazňuje nostalgický vzhľad R 12 nineT a prepožičiava mu veľkosvetský charakter. Prvky vo viditeľnom hliníkovom vzhľade nasádzajú napínavé kontrasty.

Option 719 Aluminium

Dokonale sa uvádza na scénu: Nádrž a sedlo sú vyrobené z brúseného hliníka s bezfarebným lakovaním. Červený rám ladí s červenými páskami na clone Airbox. Vzrušujúci výstup podčiarkujú frézované hliníkové diely Option 719.

Nesleduje trendy. Určuje ich.

R 12 nineT nenaháňa vzory, on sám o sebe je ikonou štýlu. Už hneď z diaľky rozpoznateľný vďaka svojmu autentickému vzhľadu s nezameniteľnou líniou roadstera. Zblízka spoznáš ikonické detaily, ako sú okrúhle prístroje, pochrómované koleno, hliníková nádrž alebo výrazné dvojfarebné kolesá bez duší. Nasadni a premeň cestu na javisko. Tvoju jazdu dokresľuje nezameniteľný zvuk dvojprúdového výfukového systému.

+ Čítaj viac

Ostaň verný sám sebe, ale nikdy sa nezastav. Tento bike ti ukáže, ako môže vyzerať úspešná evolúcia.

 “

Edgar Heinrich

Head of Design at BMW Motorrad

Pútavé najdôležitejšie prvky: Hliníkové povrchy
R 12 nineT od BMW Motorrad fascinuje povrchmi z brúseného hliníka
Ušľachtilý vzhľad: čierne lúčové kolesá
Voliteľné čierne lúčové kolesá prepožičajú R 12 nineT od BMW Motorrad ušľachtilý vzhľad
Ikonický pohon: motor s protiľahlými valcami – boxer
Ikonický motor boxer R 12 nineT od BMW Motorrad
Udáva tón: koncový tlmič výfuku
Dvojprúdový koncový tlmič výfuku R 12 nineT od BMW Motorrad
Pohodlie na cestách s balíkom Komfort
Voliteľný balík Komfort s asistentom radenia Pro na R 12 nineT od BMW Motorrad
Moderná výbava: s Digital Display
Voliteľný Digital Display R 12 nineT od BMW Motorrad
Otáča hlavy: vidlica typu Upside-Down
Nastaviteľná vidlica typu Upside-Down R nineT od BMW Motorrad
Inteligentná vec: ConnectedRide Control
ConnectedRide Control a držiak na smartfón na R 12 nineT od BMW Motorrad

Urob si svoj

Urob si svoj

Sériovo: maximálny priestor na tvorbu. Ako základ pre veľké vízie slúži oporná kostra dimenzovaná na individuálne úpravy s klasickým rámom s mriežkovanou rúrkou, plocho umiestnenou vzperou McPherson a kompletne prepracovanou perifériou motora. Modulárny koncept je ako stvorený pre individualistov, ako si ty. Prines svoje nápady na cestu.

+ Čítaj viac

Jedinečný pocit z jazdy v číslach

109
PS (80 kW)
220
kg pohotovostná hmotnosť pri pripravenosti na jazdu, plne natankovaný
16
litrov objem nádrže
795
mm výška sedadla v sériovej výbave
Vzduchom/olejom chladený dvojvalcový štvortaktný motor s protiľahlými valcami

Boxer navždy!

Veľa vecí sme prepracovali, ale boxer ostáva – a vykonáva svoju prácu ako vždy: husia koža od 1. sekundy. Jeho jedinečná úderná sila nadchýňa fanúšikov už desaťročia. Vďaka trom jazdným režimom si dávkuješ emócie podľa situácie a nálady. RAIN predstavuje zdržanlivý odber plynu a skoro nastupujúcu trakčnú kontrolu. ROAD je prispôsobený na každodennú a uvoľnenú jazdu po poľných cestách. S režimom DYNAMIC využiješ úplný potenciál boxera a maximalizuješ radosť z jazdy. Dynamická regulácia sklzového momentu motora sa postará o maximálnu jazdnú stabilitu v každej situácii.

+ Čítaj viac

Každý začiatok je ľahký – R 12 nineT má variant A2

R 12 nineT dostaneš aj vo verzii vhodnej pre A2 s 35 kW (48 PS). Vďaka tomu je stroj vždy po tvojom boku, keď si na cestách s vodičským preukazom A2. Aby si si od začiatku mohol užiť intuitívne ovládanie R 12 nineT. Bližšie informácie nájdete tu.

Pripravený dobyť cesty?

Priestor pre tvoje zážitky

Priestor pre tvoje zážitky

Uvoľnený a súčasne dynamický na cestách: O to sa postará typická ergonómia roadstera a výbava ako ABS Pro a DTC. Klasický tvar nádrže a kompaktné proporcie vedú k agilnej polohe pri jazde, prepracovaná poloha riadidiel a systém stupačiek prispievajú k dynamickej jazdnej ergonómii. Jazdu si užívaš aj vo dvojici na delenom sedadle a s voliteľným jednomiestnym variantom si na cestách pohodlne aj sám.

+ Čítaj viac

Komfort bez kompromisov

Komfort bez kompromisov

Vysoké nároky? Tento roadster to zvládne. Vďaka funkcii Keyless Ride jednoducho nasadneš a naštartuješ. S voliteľnou funkciou ConnectedRide Control si schováš smartfón do držiaka na mobilný telefón, spáruješ ho s motocyklom a ľahko nájsť akúkoľvek trasu. Voliteľný balík Komfort spríjemní jazdu ešte viac vďaka funkciám, ako sú asistent radenia Pro a vyhrievané rukoväte.

+ Čítaj viac

3 years of peace of mind

Ride on and on and on. We're giving you an extra year. 

As of now, buy a motorcycle and you get one more year of peace of mind in addition to your statutory  warranty. 

Find out more

Viac #Soulfuel

spinner