BMW M 1000 XR

Born to lead

To je on: najľahší a najvýkonnejší sériový crossover motocykel na svete. Nič menej. Motocykel M skrz na skrz. Prispôsobený na maximálny výkon – v tomto prípade výkon na dlhé vzdialenosti. Preto sa volá M XR. Alebo, ako my hovoríme: MaXimizeR. Pretože tento stroj zmaximalizuje všetko: tvoj zážitok z jazdy, tvoju výdrž a kedykoľvek budeš chcieť, aj hladinu adrenalínu. Ale aj pri prekonávaní veľkých vzdialeností si môžeš suverénne veriť. Pretože vieš, že kedykoľvek môžeš kohokoľvek predbehnúť. #NeverStopChallenging

Maximum výbavy

Perfektný štart: animácia štartovania M
TFT displej s animáciou štartovania M modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Karbónové diely: ľahšie vyšší výkon
Karbónové diely balíka M Competition modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Navrhnutý pre výkon až po zadnú časť
Štíhla zadná časť a frézované diely modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Výkonný a priamy: motor
Nový motor ShiftCam modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Umožňuje kontrolu výkonu: Brzda M
Brzda M modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Kontrolovaná sila: vďaka aerodynamickým krídlam M
Aerodynamické krídla M modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Fast forward: ultrašportová predná časť
Športová predná časť modelu M 1000 XR od BMW Motorrad
Upgrade pre jazdné vlastnosti: Karbónové kolesá M
Voliteľné karbónové kolesá M modelu M 1000 XR od BMW Motorrad

Born on the Racetrack

Pocítiš to ihneď: M XR nesie v sebe DNA M. Stelesňuje všetko, čo toto najsilnejšie písmeno sveta predstavuje: vodcovstvo, suverenitu a hravú dominanciu zo zápästia. Písmeno M sľubuje prvotriedne spracovanie s skvelými materiálmi a výbavou. Jazda na motocykli M vyžaduje excelentné jazdné schopnosti. M zjednocuje fascináciu motošportom so životným štýlom v pruhu na predbiehanie. Tretí model M kompletizuje našu štvorvalcovú rodinu.

+ Čítaj viac

Maximálna exkluzivita

Maximálna exkluzivita

M XR nie je len vizuálne M. M XR je úplne vybavený dielmi M. Už pri štarte a jediným pohľadom na displej ťa animácia štartovania M prenesie do športového sveta M. Kým športové sedadlo M ti umožní jazdiť bez únavy, aerodynamické krídla zaisťujú zvýšený prítlak na ceste pomocou aerodynamického prítlaku. A vďaka brzde M sa dá výkon presne kontrolovať.

+ Čítaj viac
147
kW (201 PS) pri 14 600 ot./min
275
km/h najvyššia rýchlosť
223
kg DIN pohotovostná hmotnosť (plná nádrž pripravená na jazdu)
7,2
s zrýchlenie z 0 na 200 km/h
Vodou/olejom chladený štvorvalcový radový motor s BMW ShiftCam

M + XR = long-distance performance

M + XR = long-distance performance

Rovnica pre neporovnateľný zážitok pri jazde s typickým výkonom M a typickými vlastnosťami stavanými na dlhé jazdy XR. Vďaka vyvýšenej ergonómii alebo jazdným režimom Pro vrátane RACE nebudeš chcieť zosadnúť z motocykla. Všetko je súčasťou výbavy, a to nielen vo vzťahu k výbave. M XR je veľmi univerzálny vďaka svojej spôsobilosti na šport, cestu a jazdu so spolujazdcom. Ešte viac sa dá znížiť jeho hmotnosť pomocou voliteľného balíka M Competition, aby si mohol byť na cestách s maximálnou dynamikou.

+ Čítaj viac

„Tento motocykel ponúka všetko, čo chcem mimo pretekárskej trate: neskutočný výkon, kvôli ktorému nechceš zosadnúť.“

 “

Peter Hickman

Britský motocyklový pretekár

The Sound of M

Surová sila vo tvojich rukách

Surová sila vo tvojich rukách

Nasadaj a neustále si buď vedomý faktov: M XR ťa privedie na rýchlosť 275 km/h. Z 0 na 100 za 3,2 sekundy, na 200 za 7,4 sekundy. Umožňuje to štvorvalcový motor BMW ShiftCam z modelu RR, upravený pre model XR, s výkonom 201 PS (147 kW) pri maximálnych otáčkach 14 600 ot./min. V kombinácii so športovou prevodovkou s kratším prevodom na 4., 5. a 6. prevodovom stupni, ako aj s kratšími sekundárnymi prevodmi sa zvýšil aj výkon modelu XR na dlhé vzdialenosti. Tak prevezmeš vedenie, kedykoľvek sa ti zachce. 

+ Čítaj viac

Aura šampióna

Charakteristický M

Performance má tri farby: svetlomodrá, tmavomodrá, červená. Typický kolorit M dodáva modelu M XR nezameniteľný vzhľad. Keď výnimočne zastaví, lásku k motoristickému športu môžeš rozpoznať nielen vo farbách, ale aj v mnohých detailoch.

Biela Lightwhite uni/M Motorsport

Sériový motocykel v bielej farbe Lightwhite uni s pásmi M kladie dôraz výrazné kontrasty. Model M XR je rozpoznateľný ako motocykel M aj podľa sériovej brzdy M v modrej farbe.

Čierna metalíza Blackstorm/M Motorsport

S voliteľným balíkom M Competiton prichádza vo výraznejšej metalíze Blackstorm s M pásmi – dojem, ktorý ešte umocňujú karbónové kolesá M.

Rozmer všetkých vecí

Rozmer všetkých vecí

Dokonalosť je súčtom všetkých detailov. Ani milimeter sa nenechal na náhodu. Vďaka prepracovanému lakovaniu M a exkluzívnym dielom, ako sú frézovaná páka spojky M a brzdová páka M, dizajn určuje športové pravidlá. Aj kratší tónovaný športový čelný štít dokazuje, že tento motocykel pochádza z kováčskej dielne pretekárskych športov M.

+ Čítaj viac

Leadership par excellence

Pripravený? Posaď sa, naštartuj motor a ponor sa do sveta M. Za tebou: štíhla, na výkon orientovaná zadná časť s krátkym držiakom tabuľky s evidenčným číslom. Potom už dlho nič neprichádza. Vedieš ty. Počuješ neporovnateľný zvuk vychádzajúci zo strmo nastaveného koncového tlmiča výfuku Slip-on Akrapovič. Aj tvoj spolujazdec si naplno užíva M vďaka kontúre sedadla, štíhlym rukovätiam a predĺženiu opierky nohy pre spolujazdca.

+ Čítaj viac

Na cestách bez starostí

Vďaka našim balíkom INCLUSIVE sa môžeš počas nasledujúcich rokov plne koncentrovať na potešenie z jazdy – pretože ti predĺžime záruku.

Zisti viac

Je toho ešte viac

Miluješ výzvy: voliteľný balík M Competition je pre teba ako stvorený. Karbónové kolesá M a množstvo karbónových dielov M, ktoré tvoria súčasť balíka, nielenže dodávajú motocyklu ultrašportový vzhľad. Redukujú hmotnosť len na 220 kg, a tak maximalizujú dynamiku a jazdné vlastnosti. Vďaka M GPS Laptrigger môžeš cielene pracovať na svojich najlepších časoch.

+ Čítaj viac

Individualizuj si svoj motocykel M

"Máš vlastnú predstavu? Tu ich môžeš zrealizovať. Máš vyššie ambície? Tu ich môžeš naplniť. Nezáleží na tom, či želáš spôsobilosť na pretekárske dráhy alebo cestovanie: V špeciálnych výbavách a originálnom motocyklovom príslušenstve BMW nájdeš všetko, čo z tvojho M XR urobí motocykel snov. "

Prejsť na individualizáciu

Pripravený na viac výziev?

spinner