* Obrázky na tejto stránke môžu obsahovať príplatkové vybavenie a príslušenstvo za príplatok. Zmeny a chyby vyhradené.

BMW R 18 Transcontinental

The road’s best dressed icon

S R 18 Transcontinental si na cestách exkluzívne a luxusne. Ako člen rodiny R 18 stojí za tradíciou BMW Motorrad a je teda úplne tu a teraz na cestách: Jeho charakteristická predná časť s vysokým štítom proti vetru a mohutným motorom Big Boxer sľubujú pohodlné, silné potešenie z kilometrov. Automatické vyváženie nákladu je presne prispôsobené podvozku na zaťaženie stroja. A vďaka príprave na prispôsobenie môžeš s tvojím motocyklom R 18 Transcontinental presne definovať to, čo nájdeš aj na každej zo svojich jázd: seba samého. Jednoducho klasický #Soulfuel.

Dizajn modelu R 18 Transcontinental

Cestovanie otvára myseľ – a formuje veci ako napríklad náš charakter

R 18 Transcontinental vyzerá tak, akoby sa na nej kilometre jazdili len tak. Veľký blatník a markantná predná časť s obidvomi dodatočnými svetlometmi tvoria začiatok pre elegantné zoštíhlenie. 24-litrová nádrž, vetrolam, stúpadlá ako aj nosič Topcase s operadlom pre spolujazdca dopĺňajú jasne definovaný look.

Farba Racingblue metalická

Lakovanie v metalíze Racingblue/metalíze Blackstorm prepožičiava motocyklu harmonickú a atraktívnu siluetu.

Option 719 Moonstone

Lakovanie v minerálovo bielej metalíze sa postará o dojemný výstup bez ohľadu na to, kam cestuješ so svojím modelom R 18 Transcontinental.

R 18 Transcontinental First Edition

Lakovanie v čiernej metalíze Blackstorm s bielym dvojitým linajkovaním, kontrastne sfrézované kolesá v striebrosivej a početné pochrómovania ako pri krytoch hlavy valca alebo hrudi ukazujú: Štýl a sebavedomie sa počítajú vždy a všade.

Čierna metalíza Blackstorm

Farebnosť zdôrazňuje elegantný charakter modelu R 18 Transcontinental. Big Boxer, bohatá výbava: tu čaká silný balíček, ktorý je pripravený na všetko.

"Matná metalíza Manhattan

Vzácny, aktívny a nabitý energiou: táto farebnosť prezrádza čistú radosť z jazdy, s ktorou zanecháš každý kilometer. Horizont sa tu stane jedinečným širokým úsmevom.

Sleduj svoju cestu

R 18 Transcontinental je najlepšie pripravená na všetko. Je zostavená tak, že si ju môžeš ľahko individualizovať podľa svojich predstáv. Veľká ponuka originálneho príslušenstva BMW Motorrad dodatočne podporuje túto myšlienku prispôsobenia. Kolekcie „Machined“ a „2-Tone-Black“ vytvorené s Roland Sands Design ako aj klasické „Option 719“ napríklad s dizajnovým balíčkom AERO znova špeciálne zdôrazňujú luxusný vzhľad motorky. K tomu sa dá R 18 Transcontinental ďalej individualizovať a zlepšiť so vzácnym a pohodlným príslušenstvom Touring, ako aj vnútornými vreckami kufra.

+ Čítaj viac
Prejsť na individualizáciu external-link-arrow-slim

Prehľad detailov

Odhaľ zvýraznenia v detaile. Od klasických elementov po modernú technológiou motocyklu ti ponúka R 18 Transcontinental všetko, čo od neho môžeš očakávať. A ešte oveľa viac.

+ Čítaj viac
Rezerva výkonu
Indikátor rezervy výkonu ako klasický okrúhly prístroj.
Marshall Gold Series Stage 2
Zabudované reproduktory značky Marshall.
Kokpit
Kokpit ukazuje analógové okrúhle prístroje a TFT displej.
Pohodová jazda s Active Cruise Control
Active Cruise Control
Sedadlo spolujazdca
Sedadlo spolujazdca s pohodlným operadlom.
TFT displej
TFT displej modelu R 18 Transcontinental.
Predná kapotáž
Predná kapotáž R 18 Transcontinental.
Ochrana proti vetru
Vetrolam modelu R 18 Transcontinental.

Zaži motor R 18 Transcontinental

Sila spočíva v pokoji – a v každom kilometri

Už pri naštartovaní si všimneš, prečo nosí motor Big Boxer toto pomenovanie. Veľký zdvihový objem pocítiš na každom ďalšom metri. Od 2 000 do 4 000 min-1 ťa sprevádza minimálne 150 Nm s chodom typickým pre boxera. Sýty krútiaci moment a bezprostredná hnacia sila zaručujú čistý pôžitok na dlhých tratiach – uvoľnený, ale nikdy nie nudný. A voľne bežiaci lesklo poniklovaný kardanový hriadeľ ukazuje, koľko histórie sme vložili do 1 802 ccm. A teraz? Čas pre tvoj príbeh.

+ Čítaj viac
1802
Zdvihový objem 1 802 ccm
740
Výška posediačky 740 mm
158
Krútiaci moment 158 Nm pri 3 000 U/min
24
Objem nádrže 24 litrov (cca)
Vzduchom/olejom chladený dvojvalcový štvortaktný motor s protiľahlými valcami

Pohodlie a bezpečnosť

Prechádzať kilometre uvoľnene a bezpečne

Prechádzať kilometre uvoľnene a bezpečne

S R 18 Transcontinental sa dajú prechádzať kilometre pohodlne: Dynamic Cruise Control, DCC a voliteľná Active Cruise Control samostatne riadia rýchlosť a odstup od vozidla vpredu. Ďalej sa starajú režimy jazdy, automatická kontrola stability ASC, ako aj regulácia krútiaceho momentu motora MSR sériovo o viac bezpečnosti. A asistent cúvania, Hill Start Control, ako aj centrálne uzamykanie pre kufor a Topcase prinášajú voliteľne ešte viac komfortu na kilometer.

+ Čítaj viac

3-ročná záruka

Stačí nasadnúť a jazdiť, jazdiť a jazdiť. Dáme ti rok záruky naviac.

Teraz poskytujeme na všetky motocykle 3-ročnú záruku.

Viac o téme #Soulfuel

spinner