Vytváranie pocitu

Dizajnový proces BMW Motorrad.

Úžasní ľudia pracujú v dizajnovom tíme BMW Motorrad. Každý dizajnér má svoj vlastný štýl a cíti sa ako doma na vlastnej motocyklistickej scéne. A každý z nich dodáva svoju vlastnú inšpiráciu a vášeň. Tieto rôzne formy sú potom spojené v procese návrhu: prejavujú sa v každej novej tvorbe BMW Motorrad. Edgar Heinrich, hlavný dizajnér spoločnosti BMW Motorrad, predstavil dizajnérsky tím BMW Motorrad a dizajnový proces.

Pokiaľ ide o kreativitu, neexistujú žiadne štandardy. “

Edgar Heinrich

Hlavný dizajnér BMW Motorrad

Dizajn znamená dať život nápadu.

Dizajn znamená dať život nápadu.

Prvým krokom tohto procesu je načrtnúť myšlienku na papieri. Potom prichádza mnoho ďalších krokov, ako je „Páskové kreslenie“, aby sme zadefinovali línie, „Modelovanie“, tvarovanie trojrozmerného modelu z priemyselnej plastelíny až po „3D modelovanie“ vo virtuálnom priestore. Na konci kreatívneho procesu sa dokončuje farebný a materiálový dizajn s mnohými možnosťami personalizácie.

+ Čítaj viac
Odkrytie nového motocykla je naozaj mimoriadny okamih: stojíte pred prácou celého tímu v priebehu niekoľkých mesiacov. “

Edgar Heinrich

Hlavný dizajnér BMW Motorrad

Život a práca. Uži si jazdu.

Život a práca. Uži si jazdu.

„Tí, ktorí si vzali motocykel hneď na hranicu možností, chápu, aké požiadavky musí spĺňať“, hovorí Edgar Heinrich. Z tohto dôvodu sú všetci dizajnéri BMW Motorrad sami vášnivými motocyklistami. Skutočnosť, že pracujú na svojich strojoch vo svojom voľnom čase, dáva návrhárom príležitosť implementovať úplne jedinečné nápady popri štandardnej výrobe. Od moderných až po high-tech motocykle, a dokonca aj vintage motocykle, všetko je zastúpené v garážach týchto kreatívnych géniov. Pravidelne vyrážajú na cesty a zisťujú, do akej miery môžu ísť pri realizácii nápadov.

+ Čítaj viac
Navrhovanie motocykla znamená oveľa viac než len definovanie jeho rozmerov, povrchov a detailov. “

Edgar Heinrich

Hlavný dizajnér BMW Motorrad

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner