Novinky 2019.

Na čo sa môžeš tešiť.

BMW Motorrad ti pre každú príležitosť, každý výlet a každý terén ponúka vhodný zážitok – a vhodnú motorku. Od produktových noviniek cez inovácie až po mnohé podujatia: Objav, aké zaujímavosti pripravuje BMW Motorrad pre rok 2019.

SUPERBIKE SUPERLATÍVOV

BMW S 1000 RR.

BMW S 1000 RR.

Tento superbike nastavuje nové štandardy.

Nová motorka RR sa každým svojím dielom hlási o vedúce miesto. Nárokuje si maximálny výkon. Tento superbike je teraz s výkonom 152 kW (207 k) ešte silnejší – s maximálnym krútiacim momentom 113 Nm pri 11 000 ot./min. Vďaka novej technológii BMW ShiftCam je teraz aj v dolných a stredných pásmach otáčok k dispozícii výrazne vyšší výkon.

Ako jediný sériový superbike s povolením pre jazdenie po bežných cestách disponuje model RR hliníkovou zosilnenou kyvnou vidlicou, ktorá bola doteraz známa len vo svete pretekárskeho športu. S pohotovostnou hmotnosťou len 197 kilogramov, novým dizajnom, novou ergonómiou, novým motorom a množstvom nových prvkov nastavuje RR aj úplne nové štandardy.

+ Čítaj viac

Pretekárska kombinéza ProRace.

Pretekárska kombinéza ProRace.

Dokonalý strih pre dokonalý výkon.

Ponúka ti všetko, čo potrebuješ: S pretekárskou kombinézou ProRace si splníš svoje vysoké športové nároky. Športová jednodielna kombinéza z kože presviedča maximálnou voľnosťou pohybu a bezpečnostnými prvkami, ktoré sú pri pretekaní nepostrádateľné. ProRace je k dispozícii ako štandardná kombinéza a ako kombinéza na mieru. Máš možnosť si ju individualizovať podľa tvojich potrieb a preferencií: Môžeš rozhodnúť, akú farbu má mať tvoja kombinéza ProRace, pridať ďalšie chrániče, tvoje meno alebo tvoje osobné logo a vybrať si medzi hovädzou kožou Nappa alebo kengurou kožou. Ako štýlovo a farebne vhodné doplnky k pretekárskej kombinéze sú k dispozícii prilba Race, rukavice a čižmy Pro Race a spodná bielizeň DoubleR Skin.

+ Čítaj viac

Nové boxer modely

Od GS po RS.

Všetky nové, všetky ešte lepšie: modely 1250. Pocit možno len ťažko vyjadriť slovami. Inak to nie je ani pri pocite z jazdy na strojoch s motorom boxer. A ani pri aktuálnych modeloch boxer: R 1250 GS, R 1250 GS Adventure, R 1250 RT, R 1250 R a R 1250 RS. Majú veľa spoločných vlastností – typickou pre všetky je enormná sila nového pohonu, s ktorou kedykoľvek suverénne a rázne zrýchliš na konci každej zákruty. A každý model je optimalizovaný pre svoje vlastné použitie: Adventure, Tour, Roadster a Sport. Teraz si na rade ty.

  R 1250 GS

  Vďaka maximálnej kontrole práve v dolnom pásme otáčok si pri svojom dobrodružstve hravo poradíš s každou prekážkou.

  R 1250 GS Adventure

  Pokojnejší chod motora a vysoký krútiaci moment v každom pásme otáčok zaisťujú vyvážený chod motora na každej dlhej ceste.

  R 1250 RT

  Suverénne výkonové rezervy nového boxer motora ti na tvojom ďalšom výlete dodajú pohodu.

  R 1250 R

  S novým boxer motorom máš v každej situácii k dispozícii ešte vyšší výkon.

  R 1250 RS

  Vďaka silnému zrýchleniu zažiješ ešte vyššiu rýchlosť s ešte väčšou radosťou z jazdy.

  Nový R 1250 GS.

  Nový R 1250 GS.

  Tvoje nasledujúce dobrodružstvo už čaká.

  Navrhnutý na zdolanie každej výzvy – nový model R 1250 GS je absolútnym univerzálom a vďaka technológii BMW ShiftCam v novom boxer motore ešte viac rozširuje svoj horizont. Dokonalá kontrola v každej situácii - či už v meste, mimo neho alebo samozrejme v teréne. Pôsobivá efektivita a suverénna sila robia z nového modelu R 1250 GS univerzálnu motorku. Pomocou BMW Motorrad Spezial a mnohých možností individualizácie si zo svojej motorky BMW R 1250 GS môžeš spraviť svojho dokonalého spoločníka pre tvoje nasledujúce dobrodružstvo.

  + Čítaj viac

  Nový motor boxer.

  Nový motor boxer.

  Nový pohon s technológiou BMW ShiftCam.

  Viac sily naprieč celým rozsahom otáčok, nižšie hodnoty emisií a spotreby a optimalizovaný pokojný a rovnomerný chod motora: S komplexne vylepšeným boxer motorom dosahuje tradičný konštrukčný princíp novú úroveň výkonu, kontroly a efektivity. Nový pohon disponuje maximálnym výkonom 100 kW (136 k), dosahuje maximálny krútiaci moment 143 Nm a jeho zdvihový objem je 1 254 cm³. V motore BMW Motorrad s protiľahlými valcami je po prvýkrát použitá technológia BMW ShiftCam – technika na obmieňanie časovania a zdvihu ventilov na strane nasávania.

  + Čítaj viac

  OBJAVITEĽ NOVÝCH SVETOV

  F 850 GS Adventure.

  F 850 GS Adventure.

  Motorka pre tvoje jazdy naprieč svetom.

  Keď ťa lákajú nepoznané veci, mal by si znovu vyraziť na cestu: S motorkou BMW F 850 GS Adventure si podmaníš nový terén a budeš pripravený na nové dobrodružstvo. Toto cestovné enduro je stvorené pre skutočných objaviteľov nových svetov. Pre ľudí, pre ktorých žiadny cieľ nie je príliš ďaleko. S motorkou F 850 GS Adventure odoláš všetkým nástrahám počasia, budeš pripravený na každý terén a zažiješ dobrodružstvá tohto sveta s pocitom komfortu: výškovo prestaviteľný cestovný štít, robustná bočná kapotáž, komfortné sedadlo, ochranný rám motora a veľká palivová nádrž s objemom 23 litrov. Všetko zhotovené pre teba a tvoju jazdu naprieč svetom.

  + Čítaj viac

  ĎALŠIE ZAUJÍMAVOSTI

  BMW C 400 GT.

  BMW C 400 GT.

  Tento skúter strednej triedy zväčšuje tvoj rádius.

  Potrebuješ niekoho, kto ťa bude sprevádzať životom v meste a na dlhších jazdách v jeho okolí? Našou odpoveďou je BMW C 400 GT. S týmto skútrom strednej triedy sa zväčší nielen tvoj rádius, ale aj tvoje digitálne prepojenie so svetom. Pretože s tým skútrom si budeš pohodlie a agilitu na cestách vychutnávať tak v meste, ako aj v jeho okolí. Novo vyvinutý koncept motora zaisťuje nielen nízku spotrebu, ale aj veľkú radosť z jazdy. A to všetko s hodnotami emisií spĺňajúcimi emisnú normu Euro 4.

  + Čítaj viac

  BMW Motorrad Spezial.

  BMW Motorrad Spezial.

  Individuálny vzhľad, vysokokvalitné diely.

  Sprav zo svojej motorky niečo špeciálne. S výbavou BMW Motorrad Spezial si môžeš individualizovať svoju motorku na najvyššej kvalitatívnej úrovni – a to už z výroby. Pre nové boxer modely GS, RT, R a RS sú k dispozícii možnosti, ktoré sú dokonale zladené s motorkami: Od dvoch farebne odlíšených balíkov frézovaných dielov cez kolesá, laky a sedadlá Option 719 až po športové tlmiče výfuku HP ponúka BMW Motorrad Spezial najušľachtilejšie komponenty, pomocou ktorých si zo svojej motorky naozaj spravíš tvoju vlastnú motorku. Hľadáš niečo pre svoj R nineT – Pure, Racer, Scrambler alebo Urban G/S? Aj v tomto prípade nájdeš v rámci Option 719 vzrušujúce laky a mnohé vysokokvalitné diely pre individualizáciu tvojho motocykla.

  + Čítaj viac

  Navigácia a komunikácia.

  Navigácia a komunikácia.

  Jednoducho lepšie doraziť do cieľa.

  Chceš doraziť do cieľa s radosťou? Chceš svoje jazdy vždy spoľahlivo absolvovať po najlepšej trase? Vďaka komunikácii na báze technológie Bluetooth to nie je žiadny problém. A naše navigačné systémy vytvárajú tie najlepšie predpoklady pre tvoju vydarenú jazdu. Zvoľ si svoje možnosti trasy a zachovaj si vždy dokonalý kurz.

  + Čítaj viac

  Bezstarostné jazdenie po dobu troch rokov

  Bezstarostné jazdenie po dobu troch rokov

  Predĺžená záruka pre tvoju motorku.

  My o bezstarostnosti nielen hovoríme, ale reálne ti ju aj poskytujeme: Tvoj predajca BMW Motorrad ti daruje jeden rok záruky – navyše k 24-mesačnej záruke stanovenej zákonom. Ak by niekedy s tvojou motorkou nebolo niečo v poriadku, servisní partneri a mechanici BMW Motorrad sa postarajú o to, aby si na nej mohol čo najskôr znovu jazdiť – to všetko samozrejme bezplatne a s platnosťou všade v zahraničí. Pre každú novú motorku BMW Motorrad od modelového roku 2019.

  + Čítaj viac

  Príslušenstvo pre tvoju jazdu.

  Dokonalá konfigurácia od hlavy až po päty.

  Tvoja radosť z jazdy nepozná žiadne hranice. Si zameraný na dobrodružstvo. S kolekciou BMW Motorrad RIDE budeš aj ty vždy dokonale pripravený a vybavený od hlavy až po päty. Za každého počasia. Na ceste za ďalším dobrodružstvom. Nech ťa už tvoja vášeň dovedie kamkoľvek – s našimi zaujímavými prvkami budeš na cestách v bezpečí a pohodlí.  

  + Čítaj viac
  Zisti viac external-link-arrow-slim

  Móda v najčistejšej podobe!

  Móda v najčistejšej podobe!

  LNLA je tvoja módna značka.

  BMW Motorrad je inšpiráciou aj pre svet módy: „Limits No Longer Apply“ je názov módnej značky, ktorá ti ponúka individuálny a originálny štýl. LNLA zjednocuje kvalitatívne povedomie BMW Motorrad s rýdzim a minimalistickým štýlom moderného muža. Nezáleží na tom, či ide o džínsy, jednoduché mikiny s kapucňou alebo neformálne tričká. Aby si sa v práci cítil rovnako príjemne ako večer v bare.

  + Čítaj viac

  PODUJATIA

  GS Trophy kvalifikácia.

  Na ceste k nezabudnuteľnému zážitku na motorke. Máš chuť na veľké dobrodružstvo na motorke? Tak potom sa kvalifikuj na súťaž International GS Trophy 2020! Zúčastnené krajiny usporiadajú v období od januára do septembra 2019 národné kvalifikácie. Na troch najlepších účastníkov krajiny a na medzinárodný ženský tím čaká po mnohých výzvach a skúškach dobrodružstvo ich života: súťaž International GS Trophy 2020.

  Zisti viac external-link-arrow-slim

  EICMA 2019.

  EICMA 2019.

  5. až 10. novembra 2019.

  Keď konštruktéri motoriek počas neskorej jesene uvedú na scénu svoje inovácie, tak je znovu čas na celosvetovo najväčšiu a najdôležitejšiu medzinárodnú výstavu dvojkolesových strojov. Známi výrobcovia potom v severotalianskej metropole Miláno odpália senzačný ohňostroj noviniek a na EICMA (Esposizione Internazionale Ciclo Motociclo e Accessori) odprezentujú modely pre nadchádzajúcu sezónu. Nechaj sa prekvapiť novinkami pre sezónu 2020!

  + Čítaj viac

  BMW Motorrad Days.

  BMW Motorrad Days.

  5. až 7 júla 2019.

  Vzduch zaváňajúci dobrodružstvom v alpskom prostredí: BMW Motorrad Days v Garmisch-Partenkirchene sú skutočných zážitkom pre každého motorkára. Každoročne sa stretne približne 40 000 fanúšikov motoriek, aby si v rámci komunity vymenili poznatky a spoznali novinky zo sveta produktov BMW Motorrad – vrátane skúšobných jázd na najnovších modeloch. Spoločne so vzrušujúcimi kaskadérskymi predstaveniami a pestrým sprievodným programom to na úpätí masívu Zugspitze od 5. do 7. júla 2019 znovu poriadne roztočíme.

  + Čítaj viac

  BMW Motorrad Race Trophy.

  BMW Motorrad Race Trophy.

  Tvoja príležitosť.

  Tak vyzerá šport, ktorí môžu zákazníci zažiť na vlastnej koži: Súťaž BMW Motorrad Race Trophy pokračuje v roku 2019 svojím ďalším kolom. Pretekári, ktorí štartujú s motorkou RR, majú vo svojich národných aj medzinárodných majstrovstvách šancu spraviť si meno v súťaži BMW Motorrad Race Trophy a zabojovať o cenné poháre a ceny.

  + Čítaj viac
  spinner