Novinky 2019.

Na čo sa môžeš tešiť.

BMW Motorrad ti pre každú príležitosť, každý výlet a každý terén ponúka vhodný zážitok – a vhodnú motorku. Od produktových noviniek cez inovácie až po mnohé podujatia: Objav, aké zaujímavosti pripravuje BMW Motorrad pre rok 2019.

SUPERBIKE SUPERLATÍVOV

BMW S 1000 RR.

BMW S 1000 RR.

Tento superbike nastavuje nové štandardy.

Nová motorka RR sa každým svojím dielom hlási o vedúce miesto. Nárokuje si maximálny výkon. Tento superbike je teraz s výkonom 152 kW (207 k) ešte silnejší – s maximálnym krútiacim momentom 113 Nm pri 11 000 ot./min. Vďaka novej technológii BMW ShiftCam je teraz aj v dolných a stredných pásmach otáčok k dispozícii výrazne vyšší výkon.

Ako jediný sériový superbike s povolením pre jazdenie po bežných cestách disponuje model RR hliníkovou zosilnenou kyvnou vidlicou, ktorá bola doteraz známa len vo svete pretekárskeho športu. S pohotovostnou hmotnosťou len 197 kilogramov, novým dizajnom, novou ergonómiou, novým motorom a množstvom nových prvkov nastavuje RR aj úplne nové štandardy.

+ Čítaj viac

Pretekárska kombinéza ProRace.

Pretekárska kombinéza ProRace.

Dokonalý strih pre dokonalý výkon.

Ponúka ti všetko, čo potrebuješ: S pretekárskou kombinézou ProRace si splníš svoje vysoké športové nároky. Športová jednodielna kombinéza z kože presviedča maximálnou voľnosťou pohybu a bezpečnostnými prvkami, ktoré sú pri pretekaní nepostrádateľné. ProRace je k dispozícii ako štandardná kombinéza a ako kombinéza na mieru. Máš možnosť si ju individualizovať podľa tvojich potrieb a preferencií: Môžeš rozhodnúť, akú farbu má mať tvoja kombinéza ProRace, pridať ďalšie chrániče, tvoje meno alebo tvoje osobné logo a vybrať si medzi hovädzou kožou Nappa alebo kengurou kožou. Ako štýlovo a farebne vhodné doplnky k pretekárskej kombinéze sú k dispozícii prilba Race, rukavice a čižmy Pro Race a spodná bielizeň DoubleR Skin.

+ Čítaj viac

Nové boxer modely

Od GS po RS.

Všetky nové, všetky ešte lepšie: modely 1250. Pocit možno len ťažko vyjadriť slovami. Inak to nie je ani pri pocite z jazdy na strojoch s motorom boxer. A ani pri aktuálnych modeloch boxer: R 1250 GS, R 1250 GS Adventure, R 1250 RT, R 1250 R a R 1250 RS. Majú veľa spoločných vlastností – typickou pre všetky je enormná sila nového pohonu, s ktorou kedykoľvek suverénne a rázne zrýchliš na konci každej zákruty. A každý model je optimalizovaný pre svoje vlastné použitie: Adventure, Tour, Roadster a Sport. Teraz si na rade ty.

  */-->

  R 1250 GS

  Vďaka maximálnej kontrole práve v dolnom pásme otáčok si pri svojom dobrodružstve hravo poradíš s každou prekážkou.

  */-->

  R 1250 GS Adventure

  Pokojnejší chod motora a vysoký krútiaci moment v každom pásme otáčok zaisťujú vyvážený chod motora na každej dlhej ceste.

  */-->

  R 1250 RT

  Suverénne výkonové rezervy nového boxer motora ti na tvojom ďalšom výlete dodajú pohodu.

  */-->

  R 1250 R

  S novým boxer motorom máš v každej situácii k dispozícii ešte vyšší výkon.

  */-->

  R 1250 RS

  Vďaka silnému zrýchleniu zažiješ ešte vyššiu rýchlosť s ešte väčšou radosťou z jazdy.

  Nový R 1250 GS.

  Nový R 1250 GS.

  Tvoje nasledujúce dobrodružstvo už čaká.

  Navrhnutý na zdolanie každej výzvy – nový model R 1250 GS je absolútnym univerzálom a vďaka technológii BMW ShiftCam v novom boxer motore ešte viac rozširuje svoj horizont. Dokonalá kontrola v každej situácii - či už v meste, mimo neho alebo samozrejme v teréne. Pôsobivá efektivita a suverénna sila robia z nového modelu R 1250 GS univerzálnu motorku. Pomocou BMW Motorrad Spezial a mnohých možností individualizácie si zo svojej motorky BMW R 1250 GS môžeš spraviť svojho dokonalého spoločníka pre tvoje nasledujúce dobrodružstvo.

  + Čítaj viac

  Nový motor boxer.

  Nový motor boxer.

  Nový pohon s technológiou BMW ShiftCam.

  Viac sily naprieč celým rozsahom otáčok, nižšie hodnoty emisií a spotreby a optimalizovaný pokojný a rovnomerný chod motora: S komplexne vylepšeným boxer motorom dosahuje tradičný konštrukčný princíp novú úroveň výkonu, kontroly a efektivity. Nový pohon disponuje maximálnym výkonom 100 kW (136 k), dosahuje maximálny krútiaci moment 143 Nm a jeho zdvihový objem je 1 254 cm³. V motore BMW Motorrad s protiľahlými valcami je po prvýkrát použitá technológia BMW ShiftCam – technika na obmieňanie časovania a zdvihu ventilov na strane nasávania.

  + Čítaj viac

  OBJAVITEĽ NOVÝCH SVETOV

  F 850 GS Adventure.

  F 850 GS Adventure.

  Motorka pre tvoje jazdy naprieč svetom.

  Keď ťa lákajú nepoznané veci, mal by si znovu vyraziť na cestu: S motorkou BMW F 850 GS Adventure si podmaníš nový terén a budeš pripravený na nové dobrodružstvo. Toto cestovné enduro je stvorené pre skutočných objaviteľov nových svetov. Pre ľudí, pre ktorých žiadny cieľ nie je príliš ďaleko. S motorkou F 850 GS Adventure odoláš všetkým nástrahám počasia, budeš pripravený na každý terén a zažiješ dobrodružstvá tohto sveta s pocitom komfortu: výškovo prestaviteľný cestovný štít, robustná bočná kapotáž, komfortné sedadlo, ochranný rám motora a veľká palivová nádrž s objemom 23 litrov. Všetko zhotovené pre teba a tvoju jazdu naprieč svetom.

  + Čítaj viac

  ĎALŠIE ZAUJÍMAVOSTI

  BMW C 400 GT.

  BMW C 400 GT.

  Tento skúter strednej triedy zväčšuje tvoj rádius.

  Potrebuješ niekoho, kto ťa bude sprevádzať životom v meste a na dlhších jazdách v jeho okolí? Našou odpoveďou je BMW C 400 GT. S týmto skútrom strednej triedy sa zväčší nielen tvoj rádius, ale aj tvoje digitálne prepojenie so svetom. Pretože s tým skútrom si budeš pohodlie a agilitu na cestách vychutnávať tak v meste, ako aj v jeho okolí. Novo vyvinutý koncept motora zaisťuje nielen nízku spotrebu, ale aj veľkú radosť z jazdy. A to všetko s hodnotami emisií spĺňajúcimi emisnú normu Euro 4.

  + Čítaj viac

  BMW Motorrad Spezial.

  BMW Motorrad Spezial.

  Individuálny vzhľad, vysokokvalitné diely.

  Sprav zo svojej motorky niečo špeciálne. S výbavou BMW Motorrad Spezial si môžeš individualizovať svoju motorku na najvyššej kvalitatívnej úrovni – a to už z výroby. Pre nové boxer modely GS, RT, R a RS sú k dispozícii možnosti, ktoré sú dokonale zladené s motorkami: Od dvoch farebne odlíšených balíkov frézovaných dielov cez kolesá, laky a sedadlá Option 719 až po športové tlmiče výfuku HP ponúka BMW Motorrad Spezial najušľachtilejšie komponenty, pomocou ktorých si zo svojej motorky naozaj spravíš tvoju vlastnú motorku. Hľadáš niečo pre svoj R nineT – Pure, Racer, Scrambler alebo Urban G/S? Aj v tomto prípade nájdeš v rámci Option 719 vzrušujúce laky a mnohé vysokokvalitné diely pre individualizáciu tvojho motocykla.

  + Čítaj viac

  Navigácia a komunikácia.

  Navigácia a komunikácia.

  Jednoducho lepšie doraziť do cieľa.

  Chceš doraziť do cieľa s radosťou? Chceš svoje jazdy vždy spoľahlivo absolvovať po najlepšej trase? Vďaka komunikácii na báze technológie Bluetooth to nie je žiadny problém. A naše navigačné systémy vytvárajú tie najlepšie predpoklady pre tvoju vydarenú jazdu. Zvoľ si svoje možnosti trasy a zachovaj si vždy dokonalý kurz.

  + Čítaj viac

  Bezstarostné jazdenie po dobu troch rokov

  Bezstarostné jazdenie po dobu troch rokov

  Predĺžená záruka pre tvoju motorku.

  My o bezstarostnosti nielen hovoríme, ale reálne ti ju aj poskytujeme: Tvoj predajca BMW Motorrad ti daruje jeden rok záruky – navyše k 24-mesačnej záruke stanovenej zákonom. Ak by niekedy s tvojou motorkou nebolo niečo v poriadku, servisní partneri a mechanici BMW Motorrad sa postarajú o to, aby si na nej mohol čo najskôr znovu jazdiť – to všetko samozrejme bezplatne a s platnosťou všade v zahraničí. Pre každú novú motorku BMW Motorrad od modelového roku 2019.

  + Čítaj viac

  Príslušenstvo pre tvoju jazdu.

  Dokonalá konfigurácia od hlavy až po päty.

  Tvoja radosť z jazdy nepozná žiadne hranice. Si zameraný na dobrodružstvo. S kolekciou BMW Motorrad RIDE budeš aj ty vždy dokonale pripravený a vybavený od hlavy až po päty. Za každého počasia. Na ceste za ďalším dobrodružstvom. Nech ťa už tvoja vášeň dovedie kamkoľvek – s našimi zaujímavými prvkami budeš na cestách v bezpečí a pohodlí.  

  + Čítaj viac
  Zisti viac

  Móda v najčistejšej podobe!

  Móda v najčistejšej podobe!

  LNLA je tvoja módna značka.

  BMW Motorrad je inšpiráciou aj pre svet módy: „Limits No Longer Apply“ je názov módnej značky, ktorá ti ponúka individuálny a originálny štýl. LNLA zjednocuje kvalitatívne povedomie BMW Motorrad s rýdzim a minimalistickým štýlom moderného muža. Nezáleží na tom, či ide o džínsy, jednoduché mikiny s kapucňou alebo neformálne tričká. Aby si sa v práci cítil rovnako príjemne ako večer v bare.

  + Čítaj viac

  GS Trophy kvalifikácia.

  Na ceste k nezabudnuteľnému zážitku na motorke. Máš chuť na veľké dobrodružstvo na motorke? Tak potom sa kvalifikuj na súťaž International GS Trophy 2020! Zúčastnené krajiny usporiadajú v období od januára do septembra 2019 národné kvalifikácie. Na troch najlepších účastníkov krajiny a na medzinárodný ženský tím čaká po mnohých výzvach a skúškach dobrodružstvo ich života: súťaž International GS Trophy 2020.

  Zisti viac external-link-arrow-slim Created with Sketch.

  EICMA 2019.

  EICMA 2019.

  5. až 10. novembra 2019.

  Keď konštruktéri motoriek počas neskorej jesene uvedú na scénu svoje inovácie, tak je znovu čas na celosvetovo najväčšiu a najdôležitejšiu medzinárodnú výstavu dvojkolesových strojov. Známi výrobcovia potom v severotalianskej metropole Miláno odpália senzačný ohňostroj noviniek a na EICMA (Esposizione Internazionale Ciclo Motociclo e Accessori) odprezentujú modely pre nadchádzajúcu sezónu. Nechaj sa prekvapiť novinkami pre sezónu 2020!

  + Čítaj viac

  BMW Motorrad Days.

  BMW Motorrad Days.

  5. až 7 júla 2019.

  Vzduch zaváňajúci dobrodružstvom v alpskom prostredí: BMW Motorrad Days v Garmisch-Partenkirchene sú skutočných zážitkom pre každého motorkára. Každoročne sa stretne približne 40 000 fanúšikov motoriek, aby si v rámci komunity vymenili poznatky a spoznali novinky zo sveta produktov BMW Motorrad – vrátane skúšobných jázd na najnovších modeloch. Spoločne so vzrušujúcimi kaskadérskymi predstaveniami a pestrým sprievodným programom to na úpätí masívu Zugspitze od 5. do 7. júla 2019 znovu poriadne roztočíme.

  + Čítaj viac

  BMW Motorrad Race Trophy.

  BMW Motorrad Race Trophy.

  Tvoja príležitosť.

  Tak vyzerá šport, ktorí môžu zákazníci zažiť na vlastnej koži: Súťaž BMW Motorrad Race Trophy pokračuje v roku 2019 svojím ďalším kolom. Pretekári, ktorí štartujú s motorkou RR, majú vo svojich národných aj medzinárodných majstrovstvách šancu spraviť si meno v súťaži BMW Motorrad Race Trophy a zabojovať o cenné poháre a ceny.

  + Čítaj viac
  spinner