Mesto pri tvojich nohách.

BMW Motorrad Concept Link sa vydáva po nových, prepojených cestách.

Veľkomesto. To sú nekonečné mestské spleti domov, medzi ktorými sa dá za každou zákrutou objaviť niečo nové. Ale je to aj túžba po pohybe, slobode a možnosti dostať sa rýchlo z jedného miesta na druhé. Concept Link, ktorý BMW Motorrad odhalí na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017, predstavuje kombináciu výziev mestskej mobility zajtrajška s možnosťami digitálneho sveta.  

Pokiaľ ide o estetiku, eleganciu a nadčasový dizajn áut a motoriek, tak Concorso d’Eleganza Villa d’Este je prvou voľbou. Od roku 1929 sa talianske mesto Cernobbio každý rok stáva Mekkou milovníkov vozidiel, ktoré nadchýnajú výnimočným a pokrokovým dizajnom. História sa tu stretáva so súčasnosťou a budúcnosťou, čo často vyústi do niečoho magického: vo vzduchu je cítiť inšpiráciu, keď sa nezabudnuteľné klasické autá lesknú popri najnovších koncepčných vozidlách. BMW Motorrad Concept Link je práve takýmto koncepčným vozidlom. Takým, ktoré dokazuje, že spojenie jazdca, vozidla a okolitého prostredia umožňuje úplné nový zážitok z jazdy.  

+ Čítaj viac

Nové pochopenie mestskej mobility.

Nové pochopenie mestskej mobility.

Keď sa pohybuješ v mestskom prostredí, si predovšetkým jedno: neustále pripojený. S tvojimi priateľmi a kolegami, smartfónom a s mestom. BMW Motorrad Concept Link je logickým pokračovaním tejto konektivity: vďaka elektrickému pohonu, nulovým emisiám a plnej konektivite je koncepčné vozidlo nielen dopravným, ale aj komunikačným prostriedkom. BMW Motorrad Concept Link pritom spája výhody digitálneho sveta s výhodami analógového sveta. Vďaka tomu  sa stáva vizionárskym symbolom novej éry mestskej mobility.  

+ Čítaj viac
S jeho nadčasovým a zároveň umierneným dizajnovým jazykom je BMW Motorrad Concept Link viac ako len štúdiou – je symbolom novej éry. “

Edgar Heinrich, šéfdizajnér BMW Motorrad

Navrhnuté pre veľkomesto.

Navrhnuté pre veľkomesto.

Ak sa chceš v meste pohybovať suverénne, uvoľnene a prepojene, potrebuješ vozidlo, ktoré bolo navrhnuté pre toto prostredie. BMW Motorrad Concept Link je víziou na dvoch kolesách, ktorá reprezentuje budúcnosť mestskej mobility. V popredí sú pritom požiadavky jazdca na mobilitu. Všetko to začína už pri dizajne: plochý zásobník energie v podvozku a kompaktný pohon na zadnom kolese sú základom pre modernú, čistú a dynamickú siluetu BMW Motorrad Concept Link. Rôzne možnosti personalizácie – od sedadla cez farebné bočné panely až po rôzne veterné štíty – zvýrazňujú individuálnu osobnosť každého jazdca.  

+ Čítaj viac

Prepojenie človeka, vozidla a prostredia.

V meste si zvyknutý na to, že si mobilný a pripojený. A túto konektivitu očakávaš aj počas jazdy. Práve tu vstupuje do hry BMW Motorrad Concept Link. Vizionárska koncepčná štúdia rozširuje doterajšie mobilné životné prostredie jazdca o nové možnosti: vozidlo možno spojiť s kalendárom, vďaka čomu bude vedieť o nasledujúcom cieli, bude môcť navrhnúť najrýchlejšiu alebo najkrajšiu cestu a na požiadanie dokonca poskytne hudbu. Koncept ide dokonca ešte o krok ďalej: aj oblečenie jazdca je inteligentne spojené s vozidlom. Jednoduché prejdenie rukou po rukáve napríklad postačuje na zatvorenie posuvných dverí priestoru pre batožinu. BMW Motorrad Concept Link tak kompletne nanovo interpretuje mestskú mobilitu: je inteligentná, integrovaný a dokonale intuitívna.  

+ Čítaj viac
Concept Link veľmi hladko spája analógový svet s digitálnym. Umožňuje používateľovi byť neustále pripojený a poskytuje nový zážitok z mobility budúcnosti. “

Timo Resch, šéf oddelenia predaja a marketingu BMW Motorrad

Koncepčné vozidlo so zameraním na to podstatné.

Ak chceš zvládnuť džungľu veľkomesta, tak nikdy nesmieš stratiť prehľad. Musíš sa zamerať na mesto a na to, ako cezeň prejsť. Ako hľadáš niečo výnimočné alebo ako chceš čo najrýchlejšie prísť do cieľa. Práve tu vstupuje do hry BMW Motorrad Concept Link: rýchlosť, navigácia a stav batérie sa zobrazujú na veternom štíte a veľký dotykový panel obsahuje všetky informácie týkajúce sa infotainmentu, konektivity a plánovania trasy. Pre ešte viac individualizácie a konektivity medzi jazdcom a vozidlom sú na riadidlách k dispozícii dotykové tlačidlá rýchlej voľby s možnosťou individuálneho nastavenia.  

+ Čítaj viac

Keď sa vízie stávajú realitou.

Keď sa vízie stávajú realitou.

V súčasnosti je BMW Motorrad Concept Link ešte stále len prototypom. Ale už teraz ukazuje, kam by mohla cesta s BMW Motorrad viesť. Prepojené riešenia znamenajú konektivitu, pohodlie a v neposlednom rade bezpečnosť. BMW Motorrad Concept Link tak na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017 predstavuje most medzi tradíciou a modernosťou. Poskytuje víziu toho, čo bude dôležité v mestskom prostredí budúcnosti: číra radosť z jazdy, konektivita medzi ľuďmi a ich strojmi a zameranie sa na to podstatné.  

+ Čítaj viac

Viac príbehov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vhodné motocykle.

spinner