Základný princíp systému krčnej podpery spoločnosti BMW Motorrad je jednoduchý. Ide o udržanie hlavy pri náraze, čím sa predíde tomu, aby sa dostala do nebezpečného extrémneho uhla. Vďaka zvláštnemu dizajnu systému krčnej podpery spoločnosti BMW Motorrad sa toho dosahuje štyrmi spôsobmi: materiálom absorbujúcim nárazy na povrchu a operných plochách tela, veľkou pružnosťou jednotlivých súčastí, riadeným pritláčaním pohyblivých častí, ktorých povrch je odolný voči treniu, a ktorý tak pri extrémnych nárazoch rozptýli energiu v podobe regulovaných prasklín.
Vysoká účinnosť systému je daná skutočnosťou, že vzorce pôsobenia sily typickej pre nehody spôsobujúcich zranenia prechádza priamo z hlavy do hornej časti tela. Tým sa uvoľňuje zaťaženie jednotlivých segmentov krčnej chrbtice.
Vďaka použitiu ľahkých materiálov vysokej kvality, akými sú uhlík a kevlar, je systém podpery ľahký, a teda aj pohodlný na nosenie. Voľnosť pohybu hlavy je mierne obmedzená po všetkých stranách, čím sa zabráni nebezpečnému preťažovaniu. Všetky potrebné pohybové osi a pohľadové uhly, ktoré sú zásadné pre pôžitok z jazdy, zostávajú neobmedzené. Jazdec se tomuto systému rýchlo prispôsobí a pri jazde ho nijako neruší. Aj na dlhších výletoch a vo vysokých rýchlostiach alebo pri náročnej jazde v teréne systém krčnej podpery BMW Motorrad len sotva ucítiš a nepocítiš žiadnu záťaž.
Systém krčnej podpery BMW Motorrad možno nosiť priamo na alebo pod bežnou motocyklistickou bundou. Pozostáva z prednej a zadnej časti, ktoré spájajú dve spony. Tieto masívne, no jednoducho použiteľné spony umožňujú rýchle uvoľnenie alebo zapnutie systému pohybom sprava doľava alebo naopak. Mechanizmus spony umožňuje jeho jednoduché použitie jednou rukou.
+ Čítaj viac
Systém bol pôvodne vyvinutý pre pretekárov! Na základe toho systém krčnej podpery používajú všetci profesionáli v rally a enduro športe. Systém krčnej podpery ale nie je určený len pre terénny šport. Hodí sa aj pre cestné preteky. Cieľová skupina je skrátka neobmedzená. Systém krčnej podpery BMW Motorrad predstavuje veľkú výhodu v oblasti bezpečnosti pre všetkých motocyklistov, ktorým na bezpečnosti záleží. Je jedno, či ide o profesionálov alebo začiatočníkov vo všetkých oblastiach motocyklového športu. Môže ísť aj o výletných jazdcov.
Systém krčnej podpery BMW Motorrad možno zakúpiť v dvoch hlavných veľkostiach: jedna je pre deti a dospievajúcich vo veku od 5 do 16 rokov (prípadne pre osoby malého vzrastu), druhá je zas pre dospelých. Možno ho prispôsobiť bez nutnosti významných úprav a dodáva sa s dištančnými prvkami v troch rôznych dĺžkach. Povolením goliera možno predĺženie podľa potreby skracovať alebo predlžovať.
Systém krčnej podpery BMW Motorrad možno skombinovať so všetkými motocyklovými prilbami BMW a všetkými bežnými modelmi konkurencie. Pri používaní systému krčnej podpery BMW Motorrad sa odporúčajú integrované helmy. Bola navyše preukázané, že tento systém je funkčný aj pri použití prúdových prilieb. Systém možno jednoducho nosiť spoločne s chráničom chrbta BMW Motorrad a mnohými ďalšími bežnými chráničmi chrbta. Systém krčnej podpery BMW Motorrad možno nosiť cez bundu a v kombinácii s akoukoľvek bundou BMW Motorrad alebo s tričkom s chráničmi BMW Motorrad.
Bunda BMW Motorrad s chráničmi už na chrbte obsahuje prípravu, do ktorej sa vsunie chrbtový rebrový chránič podpery krku. Len jazdi superbikov s „hrbom“ na koženej kombinéza musia vykonať malú úpravu svojej kombinézy. Je potrebné vytvoriť malý otvor medzi hrbom a kombinézou, cez ktorú sa zadná časť prevlečie.
+ Čítaj viac

Ešte podrobnejší pohľad na technológiu

spinner