Stabilita je dôležitým faktorom pre jazdcov pri zvládaní ich motocyklových zručností, najmä pri semafore a pri manévrovaní. Stabilita je výrazne ovplyvňovaná nasledujúcimi faktormi:
  • Výška motocykla: Enduro motorky majú väčšiu celkovú výšku kvôli dlhšiemu zdvihu pružiny a ďalším faktorom.
  • Hmotnosť motocykla a ťažisko: Motocykle BMW motocykle dosahujú vysokú úroveň kvôli mimoriadne nízkemu ťažisku.
  • Šírka prednej časti sedadla: Sedadlá BMW Motorrad sú v prednej časti zúžené. To zjednodušuje ich demontáž.
Čím je sedadlo širšie, tým je potrebná väčšia dĺžka sedadlového oblúka. To znamená, že aj pri rovnakej výške sedadla sa na jednej motorke môžeš dotknúť zeme obidvoma nohami, zatiaľ čo na inej motorke sa zeme dotkneš sotva špičkami. Všetko závisí od šírky sedadla. Spoločnosť BMW Motorrad pri návrhu svojich sedadiel brala do úvahy aj toto. Výsledok: Zem je jednoducho dosiahnuteľná bez ovplyvnenia pohodlia.
Existujú dva spôsoby prispôsobenia výšky motocyklov BMW. Jedným zo spôsobov zníženia výšky motorky je kontinuálne nastaviteľná pružinová vzpera a nastaviteľné rúry pevnej vidlice. To môžu vykonávať samotní jazdci. Pri druhom spôsobe sa používa špeciálna znižovacia súprava, ktorá je dostupná od výrobcu.
Výšku sedadla jazdca je možné samostatne upraviť pomocou nastaviteľnej sedlovej konzoly pre jednotlivé sedadlá. To je možné vykonať v niekoľkých jednoduchých krokoch bez potreby akýchkoľvek nástrojov a bez obetovania komfortu. Týmto spôsobom je možné sedadlo znížiť až o 30 mm.
BMW Motorrad ponúka aj sedadlá rôznych výšok (nízke sedadlo, čalúnené alebo vysoké sedadlo, extra výplň). Tieto sa dajú objednať priamo z výroby bez dodatočného poplatku. Môžu byť dodatočne namontované ako voliteľné príslušenstvo. To umožňuje nastaviť výšku sedadla o 30 až 40 mm.
+ Čítaj viac

Podrobnejší pohľad na technológiu

spinner