Výrazný živý modrý lúč svetla generovaný xenónovou technológiou je najmenej dvakrát taký silný ako štandardné halogénové žiarovky.
Valcový štít žiarovky pre reflektor bol navrhnutý špeciálne pre xenónové svetlo motoriek, aby sa zabránilo nežiadúcemu rozptylu svetla a oslneniu. To umožňuje výrazne lepšie a rovnomernejšie osvetlenie cesty v tme a pri zlej viditeľnosti. Vďaka tomu je jednoduchšie rozpoznať potenciálne nebezpečenstvo omnoho skôr. A motorkári sú tak omnoho viditeľnejší pre ostatných účastníkov cestnej premávky.
Xenónové žiarovky generujú svetlo na základe princípu plynového výboja. Iskrový výboj medzi elektródami v žiarovke naplnenej xenónovým plynom vytvára „tunel ionizovaného plynu“, ktorým prúdu elektrický prúd. Vďaka tomu plyn svieti. Osvetlenie a intenzita svetla sú vyššie než u bežných halogénových žiaroviek. Spektrálne zloženie xenónového svetla je veľmi podobné prirodzenému dennému svetlu, a preto výrazne zlepšuje pohodlie motorkára.
Stretávacie svetlá BMW Motorrad sú ďalším míľnikom na ceste k zvyšovaniu aktívnej bezpečnosti a pohodlia pri jazde na motorke.
+ Čítaj viac

Ešte podrobnejší pohľad na technológiu

spinner