FAQ.

Dobre vedieť.

Každoročne putuje na podujatie BMW Motorrad Days asi 40 000 motorkárskych nadšencov. Chceš byť jedným z nich? Tu nájdeš odpovede na najčastejšie otázky.

Často kladené otázky.

Čo sú to BMW Motorrad Days?

Podujatie BMW Motorrad Days je jedným z najväčších motorkárskych zrazov v Európe, ktorého súčasťou sú skúšobné jazdy, napínavé kaskadérske vystúpenia, živá hudba, párty a predstavenia najnovších modelov a ponuky od BMW Motorrad. Akcia sa koná každoročne v Garmisch-Partenkirchene a priláka okolo 40 000 návštevníkov z vyše 40 krajín.

Kde sa koná podujatie BMW Motorrad Days?

V bavorskom meste Garmisch-Partenkirchen v blízkosti parkoviska pri stanici lanovky na Hausberg.

Presná adresa znie: Am Hausberg, 82367 Garmisch-Partenkirchen.

Potrebujem lístok a aké je vstupné?

Niektoré aktivity, napr. účasť na skúšobnej jazde alebo jazda na motokrosovej trati Enduro Park, si vyžadujú zaobstaranie preukazu „Rider's Pass“ priamo na mieste. S týmto preukazom sa po prihlásení môžeš zúčastniť príslušných aktivít.

Ako sa môžem zúčastniť jazdeckých aktivít?

Na niektoré jazdecké aktivity potrebuješ preukaz „Rider's Pass“, s ktorým sa po prihlásení môžeš zúčastniť príslušných aktivít. „Rider's Pass“ dostaneš na mieste, napr. pri informačných pultoch.

Upozorňujeme však, že do aktivít sa môžeš zapojiť len s platným vodičským preukazom na motocykel (občania krajín mimo EÚ potrebujú medzinárodný vodičský preukaz na motocykel), preukazom totožnosti, ako aj kompletným ochranným oblečením pre motorkárov.

Ochranné oblečenie pre motorkárov zahŕňa: ochrannú prilbu na motocykle s homologizáciou ECE 22, rukavice na motocykel (s dlhými prstami), čižmy/obuv na motocykel (žiadne tenisky), oblečenie na motocykel (bunda a nohavice) s chráničmi (aspoň chráničmi chrbtice a kolien). Žiaľ, bez kompletného ochranného oblečenia účasť nie je možná.

Môžem si na mieste vyskúšať modely motocyklov značky BMW?

Áno, v rámci nami ponúkaných skúšobných jázd si môžeš vyskúšať aktuálne modely motocyklov BMW. Pred začiatkom jazdy si musíš zaobstarať preukaz „Rider's Pass“. Dostaneš ho napr. pri informačných pultoch.

Upozorňujeme však, že do aktivít sa môžeš zapojiť len s platným vodičským preukazom na motocykel (občania krajín mimo EÚ potrebujú medzinárodný vodičský preukaz na motocykel), preukazom totožnosti, ako aj kompletným ochranným oblečením pre motorkárov.

Ochranné oblečenie pre motorkárov zahŕňa: ochrannú prilbu na motocykle s homologizáciou ECE 22, rukavice na motocykel (s dlhými prstami), čižmy/obuv na motocykel (žiadne tenisky), oblečenie na motocykel (bunda a nohavice) s chráničmi (aspoň chráničmi chrbtice a kolien). Žiaľ, bez kompletného ochranného oblečenia účasť nie je možná.

Kde a ako môžem prespať?

Na mieste sú k dispozícii oplotené miesta na kempovanie. Stan, karimatku a spací vak si musíš priniesť sám. Stany nie sú strážené. Prosíme, aby si cennosti a hotovosť, kreditné karty atď. nenechával v stane bez dozoru, pretože za ich stratu neručíme. Stan si rozkladáš na vlastné riziko.

Upozornenie: V areáli podujatia a v jeho okolí nie sú parkovacie miesta pre karavany. Karavan môžeš odstaviť v kempe „Am Wank“ alebo v obci Grainau (kempovanie je spoplatnené, k dispozícii je prípojka na vodu a elektrický prúd).

Nemáš chuť kempovať? Turistické informačné centrum v Garmisch-Partenkirchene ti s radosťou pomôže: https://www.gapa.de/de/Footer-1-5/Wir-ueber-uns/GaPa-Abteilungen/Reservierung-Grossprojekte.

Ako funguje zásobovanie? Dá sa tu najesť?

V areáli podujatia je k dispozícii rozmanitá ponuka jedál a nápojov (vegetariánske, vegánske, bavorské a medzinárodné jedlá) od skorých ranných až do neskorých večerných hodín.

Je tu program pre deti?

Deti sú na podujatí BMW Motorrad Days srdečne vítané! Pre najmenších návštevníkov máme pripravené detské dopravné ihrisko a opatrovanie detí (skákací hrad, maľovanie na tvár atď.).

Prídem na motorke/aute, aké trasy existujú? Môžem využiť verejné dopravné prostriedky?

Zážitok z BMW Motorrad Days sa začína už na ceste sem. Bez ohľadu na to, z ktorej strany prídeš, povezieš sa po kľukatých cestách, ktoré sa tiahnu cez malebné horské kulisy regiónu Werdenfelser Land. Príroda v okolí Garmisch-Partenkirchenu právom láka, aby si sa cez víkend vybral na pár extra okruhov. Zostavili sme pre teba tipy na najlepšie trasy.

Okrem toho sa na BMW Motorrad Days dostaneš aj verejnou dopravou. Nemeckou železničnou spoločnosťou Deutsche Bahn sa dopravíš priamo na železničnú stanicu Garmisch-Partenkirchen. Zubačka Bayerische Zugspitzbahn stojí priamo pri areáli podujatia na zastávke „Hausberg“.

Kde môžem zaparkovať svoju motorku/auto?

Priamo vedľa kempov sa nachádzajú parkovacie miesta pre motorky, ktoré môžu využiť všetci kempujúci. Okrem toho sú k dispozícii parkovacie miesta na ulici Alpspitzstraße a pri zimnom štadióne. Bohužiaľ, nie sú k dispozícii vyhradené parkovacie miesta pre autá. Využi, prosím, verejné parkoviská v meste.

Nebudem nocovať v areáli podujatia. Ako sa večer dostanem k svojmu ubytovaniu?

Večer môžeš využiť kyvadlovú autobusovú dopravu z okolitých hotelov na podujatie BMW Motorrad Days a späť. Informácie o odchodoch spojov a trasách získaš pri informačných pultoch. Okrem toho ich nájdeš v cestovných poriadkoch na otočisku autobusov v areáli podujatia.

Ktoré predmety si nesmiem vziať so sebou?

V areáli podujatia sú zakázané segwaye, dróny, zbrane, drogy, horľavé tekutiny a iné nebezpečné látky, pyrotechnika a pod. V preplnených zónach alebo v iných usporiadateľom vyhradených zónach nie sú okrem toho dovolené fľaše, poháre, džbány, dózy alebo iné predmety vyrobené zo skla alebo iného rozbitného, trieštivého alebo mimoriadne tvrdého materiálu. Upozorňujeme aj na pravidlá správania sa v areáli podujatia a kempoch, ktoré sú zverejnené na mieste.

Platia v priestoroch kempu časy pokoja, ktoré treba dodržiavať?

V zásade ťa prosíme, aby si vždy – najmä v noci – bral ohľad na ostatných hostí. Nesmú sa používať reproduktory a ozvučovacie zariadenia. Prosíme o rešpektovanie pravidiel správania sa v areáli podujatia a kempoch, ako aj parkovacieho poriadku, ktoré sú zverejnené na mieste.

Smie sa v priestoroch kempu grilovať?

Smú sa používať malé grily na drevené uhlie na podstavci, ktoré sú v bezchybnom technickom stave, alebo plynové variče, pokiaľ nepredstavujú zvýšené nebezpečenstvo požiaru alebo nadmerne nezaťažujú druhé osoby pachom alebo dymom. Prosíme o rešpektovanie pravidiel správania sa v kempoch zverejnených na mieste.

Vyhotovujú sa na podujatí BMW Motorrad Days fotografické a filmové záznamy?

Upozorňujeme na to, že na podujatí BMW Motorrad Days sa nachádzajú oficiálni, nami poverení fotografi a filmové štáby. Vstupom do areálu podujatia udeľuješ svoj neodvolateľný súhlas s bezodplatným použitím tvojej podobizne a hlasu v súvislosti s fotografiami, živými prenosmi, vysielaním a/alebo obrazovými a/alebo zvukovými záznamami. Tieto zhotovuje v rámci podujatia usporiadateľ alebo ním poverené osoby a ty súhlasíš s ich následným využitím vo všetkých súčasných a budúcich médiách (napr. najmä v podobe zvukových a obrazových nosičov, ako aj s distribúciou v digitálnej podobe, napr. prostredníctvom internetu).

Majú psy povolený vstup do areálu podujatia?

Psy sa môžu pohybovať len po vonkajších priestranstvách a musia byť zásadne na vôdzke. Platí všeobecný zákaz bojových plemien v súlade s nariadením o bojových psoch spolkovej krajiny Bavorsko. Výnimkou sú vodiace psy pre nevidiacich alebo asistenčné psy.

Ako získam oficiálne oblečenie BMW Motorrad pre fanúšikov?

Na mieste si môžeš zakúpiť oficiálne tričká, mikiny a šiltovky s motívom BMW Motorrad Days pre fanúšikov, ktoré si môžeš vziať domov na pamiatku.

Je podujatie BMW Motorrad Days vhodné pre invalidov a má bezbariérový prístup?

V areáli podujatia sú k dispozícii parkovacie miesta a toalety pre invalidov. Väčšina stanov a zón podujatia má v zásade bezbariérový prístup.

spinner