PRÍCHOD A UBYTOVANIE.

Všetko pre nezabudnuteľnú návštevu.

Tu sme zhrnuli všetky dôležité informácie týkajúce sa tvojho príchodu, hotelov a kempu. Takže tvojej návšteve na BMW Motorrad Days už nič nestojí v ceste.

TIPY NA TRASY

Niet pochýb o tom, že BMW Motorrad Days ponúkajú zas a znova jedinečný zážitok uprostred malebného horského prostredia. Už pri príchode si môžeš vychutnať zážitok, ktorý ponúkajú kľukaté cesty – zostavili sme pre teba tipy na najlepšie trasy.

+ Čítaj viac

Trasy.

Severná trasa – naša „domáca trať“ vedúca cez nádherné podhorie Álp.

Z Mníchova sa vydáme smerom na juh v ústrety horám. Nie však priamo – cestou si, samozrejme, vychutnáme niekoľko zastávok. Začíname pri Starnberskom jazere. Rozprestiera sa tu v celej svojej kráse a za dobrého počasia uvidíte, ako sa v pozadí týčia majestátne Alpy.

Od Starnberského jazera pokračujeme smerom na kláštor Andechs, ktorý sa medzičasom preslávil aj za hranicami Nemecka v neposlednom rade vďaka svojmu vynikajúcemu pivu. Bol postavený medzi rokmi 1423 až 1427 a dodnes je domovom benediktínskych mníchov. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza Ammerské jazero, ktoré je síce o niečo menšie než Starnberské jazero, ale ponúka rovnako pôsobivý výhľad na Alpy. Po poslednom pohľade na jazero pokračujeme cez mestečko Weilheim smerom na Kochel. Tu, v malebnom prostredí medzi jazerami Kochelsee a Walchensee, začína jedna z najznámejších motorkárskych trás na juhu Nemecka: Kesselberg.

Široké zákruty sa striedajú s užšími serpentínami pri prevýšení 240 výškových metrov na 9 km dlhom úseku – skrátka: dokonalá trasa. Nie divu, že sa tu začiatkom minulého storočia, ako aj v jeho 20. a 30. rokoch, konali automobilové a motocyklové preteky. Dnes sa tu jazdí uvoľnene – vodiči si vychutnávajú zákruty a predovšetkým výhľad na jazero Walchensee po ľavej strane. Rozhodne to stojí za fotku! Upozorňujeme však, že trasa cez Kesselberg je cez víkendy a počas sviatkov pre motocykle uzavretá. Cesta pokračuje ešte pár kilometrov smerom do kopca, potom odbočíme doprava na Garmisch-Partenkirchen, prejdeme posledným rovným úsekom, kde si určite nenecháme ujsť výhľad na Kochelsee, a sme v Garmisch-Partenkirchene!

Južná trasa – naša najdlhšia trasa: atmosféra Južného Tirolska a Alpy.

Z Bolzana vyrážame smerom na Meran a míňame dediny, kravy a polia. Južné Tirolsko je krajina ako stvorená pre labužníkov, ktorí majú radi zákruty, ale aj vynikajúce jedlo a pitie. Odporúčame výdatné prestávky, aby si si vychutnal krajinu, ľudí a gastronomickú ponuku. A potom hor sa do kopca a do zákrut! Čaká na nás vysokohorský priesmyk Jaufenpass s nespočetnými zákrutami, serpentínami a stúpaniami, ktorý po celý čas ponúka ohromujúci výhľad na jedinečnú zvlnenú alpskú krajinu. Ak si cez Jaufenpass ešte neprechádzal, tak ti to jednoznačne odporúčame. Po priesmyku Jaufenpass nasleduje ďalšia klasika. Od Sterzingu pokračujeme smerom na Brennerský priesmyk, ktorý je jednou z najdôležitejších alpských prechodových trás.

Najbližší cieľ je Innsbruck. Najprv zbadáme skokanský mostík Bergisel. Tento mostík sa vyznačuje pohnutou minulosťou. Používal sa počas olympijských hier v rokoch 1964 a 1976 a nachádza sa na ňom reštaurácia s fascinujúcim výhľadom. Innsbruck necháme za sebou po ľavej strane a blížime sa do nášho cieľa: Garmisch-Partenkirchenu. Aj tu si najprv všimneš skokanský mostík, ktorý je známy vďaka najpopulárnejšej súťaži v rámci Turné štyroch mostíkov: novoročným pretekom.

Východná trasa – od mesta festivalov cez Grossglockner až do centra motorkárskeho sveta.

Už samotný začiatok tejto trasy je úžasný: Salzburg. Svetové kultúrne dedičstvo, pevnosť a klasická aj súčasná architektúra. Rozhodne sa tu je čím kochať. A to je len začiatok. Popri malebnom Zell am See začneme stúpať k jednému z kráľovských prejazdov vysokých Álp: vysokohorskej ceste Großglockner Hochalpenstraße. S dĺžkou 48 km, 36 zákrutami a najvyšším bodom vo výške 2504 metrov predstavuje ten najúchvatnejší zážitok pre každého motorkára. Mimochodom: tento prejazd sa otvára až v máji, keď sa oslobodí zo zajatia snehu! Na najvyššom bode, vrchole Hochtor, si určite urob prestávku a vychutnaj si ohromujúci výhľad – ak to počasie dovolí.

Zostup je nemenej strhujúci. No po krátkej zastávke v Lienzi, odkiaľ je skvelý výhľad na Dolomity, nás hneď čaká ďalšie stúpanie. Cez priesmyk Felbertauern, kde sa nám po pravej strane naskytá pohľad na Großglockner, a cez dedinku Jochberg pokračujeme smerom na región Wilder Kaiser. Ale ešte predtým prejdeme cez jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk na svete: Kitzbühel. Pretekárska trať Streif na hore Hahnenkamm je jednou z najnáročnejších zjazdoviek na sete. Cez mesto Kufstein, prekrásne jazero Tegernsee a podhorie Álp sa dostaneme do nášho cieľa: Garmisch-Partenkirchenu.

Západná trasa – pozdĺž Álp s výhľadom na vrch Zugspitze.

Začíname v Lindau, v pozadí sa už rysujú zasnežené štíty vysokých Álp. Prvá etapa nás zavedie popri Bodamskom jazere do mesta Bregenz. Tu, priamo pred malebnou kulisou, sa nachádza najväčšie plávajúce pódium na svete. Ďalej nás čaká cesta cez región Bregenzerwald so stálym stúpaním a úžasnou horskou panorámou. Sympatické dedinky nás neustále lákajú na príjemnú jazdu smerom na východ – miestami popri rieke Lech. Potom však už prichádza vrcholový moment tejto trasy: priesmyk Hahntennjoch. Je dlhý 13,9 km a v nadmorskej výške 1894 metrov spája obce Pfafflar a Imst.

Cesta z Imstu je najprv trochu pokojnejšia, až kým sa vpravo nevynorí majestátny vrchol Zugspitze. Je čas vydýchať sa, pretože najvyšší vrch Nemecka oznamuje, že sa blížime do Garmisch-Partenkirchenu. Ešte predtým nás však čakajú dve lahôdky: prvou z nich je priezračné jazero Plansee. Naša trasa vedie priamo popri jeho brehu. Na rovnej hladine jazera sa v čase bezvetria nádherne odzrkadľujú okolité hory. Po niekoľkých kilometroch sa na ľavej strane napokon objaví kláštor Ettal. Toto barokové benediktínske opátstvo bolo založené v roku 1330 a v človeku prebúdza chuť preskúmať ho. Za návštevu stoja najmä barokový organ a cenné fresky v kupole kláštora. Garmisch-Partenkirchen sa napokon nachádza takpovediac za najbližšou zákrutou.

OTÁZKY?

Mesto Garmisch-Partenkirchen je na veľké podujatia a turistov vynikajúco pripravené. Pravidelne sa tu konajú novoročné preteky v skokoch na lyžiach, Svetový pohár v alpskom lyžovaní a rôzne festivaly. Vďaka tomu je v tomto kúpeľnom meste v regióne Werdenfelser Land aj dostatok miesta pre fanúšikov motoriek z celého sveta. Turistické informačné centrum v Garmisch-Partenkirchene ti s radosťou pomôže optimálne naplánovať tvoju cestu. Jeho tím ti poskytne asistenciu pri hľadaní ubytovania, ktoré je základom perfektne stráveného víkendu na podujatí BMW Motorrad Days. Presná adresa areálu podujatia je:

BMW Motorrad Days
Hausberg
82467 Garmisch-Partenkirchen

Okrem toho: k okolitým hotelom budú v rámci podujatia premávať rôzne autobusové linky.

+ Čítaj viac

Ďalšie príbehy, ktoré by ťa mohli zaujímať

spinner