BMW R 1250 RS

Športová jazda v rýchlom pruhu

BMW R 1250 RS je športový cestný motocykel so silným charakterom. Charakterizuje ho dvojvalcový boxerový motor s technológiou BMW ShiftCam a už na pohľad stelesňuje športovú dominanciu a nefalšovanú radosť z jazdy. Vďaka ochrane pred vetrom a počasím, ako aj uvoľnenému sedeniu a asistenčným systémom si užiješ každú zákrutu a každý kilometer – či už sám alebo vo dvojici. Pritom cítiš silu každého výbuchu v spaľovacom priestore  jeho boxera – a stále viac. Na každej ceste a pri každej dynamickej jazde. Plný sebavedomia a dôvery chceš stále viac – a aj to dostávaš. Úplne v zmysle #NeverStopChallenging.

Športový charakter môže byť taký pohodlný

Výrazné LED denné svetlo
Predná časť s LED denným svetlom modelu R 1250 RS
Praktická nabíjacia zásuvka USB
USB nabíjacia zásuvka modelu R 1250 RS
Pohodlné rúrkové riadidlá
Rúrkové riadidlá modelu R 1250 RS
Komfortné vyhrievanie sedadla
Vyhrievanie sedadla modelu R 1250 RS.
Osvedčená 12-voltová nabíjacia zásuvka
12-voltová nabíjacia zásuvka v zadnej časti R 1250 RS
Informatívna obrazovka Corescreen Sport
Corescreen Sport modelu R 1250 RS
Sériovo vyššia bezpečnosť vďaka DTC a ABS Pro
Brzdný systém modelu R 1250 RS
Športovo štíhla sólo zadná časť
Športová zadná časť R 1250 RS

Dlhšie na cestách, menej zastávok

Dlhšie na cestách, menej zastávok

Efektívny jazdný režim Eco odteraz sériovo dopĺňa jazdné režimy Rain a Road. Môžeš si tak vybrať medzi efektívnou jazdou a obvyklým dynamickým športovým charakterom. Ukazovateľ stavu na 6,5" TFT displeji ti ukazuje príslušné nastavenie. A nové voliteľné jazdné režimy Pro sa s Dynamic a Dynamic Pro postarajú o vyšší výkon na tvojej ceste.

+ Čítaj viac
1254
cm3 zdvihový objem
100
kW (136 HP) pri 7 750 ot./min
143
Nm max. krútiaci moment pri 6 250 ot./min
3,3
s zrýchlenie z 0 na 100 km/h
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný boxerový motor

Väčší výkon v každej situácii

Boxerový motor s osvedčenou technológiou BMW ShiftCam má dva rôzne profily vačkového hriadeľa sania. Vďaka svojmu variabilnému riadeniu vačkového hriadeľa presvedčí pohon podľa požiadavky suverénnou kultúrou chodu, vysokou efektívnosťou alebo aj pôsobivým vývojom krútiaceho momentu: pre výbojné zrýchlenie. Nárast až do maximálneho krútiaceho momentu 143 Nm je pritom citeľný v každom rozsahu otáčok: pri šprinte v rýchlom pruhu, ako aj pri silnom zrýchlení zo zákruty.

+ Čítaj viac

Expresívny športový cestný motocykel

Viac možností

Jeden boxer, tri tváre. Od klasickej, puristickej, cez športovú, dynamickú, po výraznú eleganciu: v každej z troch farebných kombinácií sa dokonale prejaví neprekonateľný dynamický športový charakter modelu R 1250 RS.

Biela farba Lightwhite uni

V tomto variante sa R 1250 RS prejavuje úplne puristicky. Mimoriadne sa na ňom vyníma a pohľady púta predovšetkým boxerový motor.

Sport

Farby Lightwhite uni/modrá metalíza Racingblue metallic/červená Racingred uni sú úplne jasnou poctou BMW Motorsportu. Športový vzhľad završuje sólo zadná časť s bielym rámom a zlatými brzdovými strmeňmi.

Triple black

Voláme milovníkov dizajnu: Čierna metalíza Blackstorm s achátovosivým rámom dokonale vyzdvihne šik línie. Zlaté brzdové strmene a spojler motora z nehrdzavejúcej ocele dodávajú markantné akcenty.

Športovo od prednej časti až po zadnú

Od nápadnej prednej časti s ikonickým denným svetlom a novými LED smerovkami cez vysoký čelný štít a kompletnú kapotáž až po krátku, športovo úzku sólo zadnú časť: R 1250 RS je športový cestný motocykel v čistej forme. Sebavedomý a istý. Orientovaný na výkon a dominantný. Komfortný a lačný po zákrutách. Presne tak to sľubuje aj celé vedenie línií motocykla. A presne tak, ako si to želáš.

+ Čítaj viac

Ideálny kompletný balík

Každý model R 1250 RS spája športovosť a vhodnosť na dlhé jazdy. Teraz ty rozhoduješ, kam pôjdeš – v pravom zmysle slova. Zostavili sme tri balíky špecificky prispôsobené tvojim preferenciám.

+ Čítaj viac
Balík Dynamic

Je pre teba každá rovinka len prípravou na ďalšiu zákrutu? Náš balík Dynamic ťa podporí pri tvojej túžbe ísť stále vpred.

  • Jazdné režimy Pro ti s Dynamic a Dynamic Pro ponúkajú dva programy zamerané na výkon.
  • Regulácia brzdného účinku motora (MSR) zabraňuje skĺznutiu alebo zdvihnutiu zadného kolesa: pre väčšiu stabilitu a kontrolu.
  • Asistent radenia Pro umožňuje radenie nahor a nadol bez stlačenia spojky.
  • Dynamic ESA ponúka široké rozpätie medzi komfortom a čistým športovým charakterom. S automatickou reguláciou tlmenia a predpätia pružiny zabezpečí najlepšiu trakciu aj v náklone.
Balík Komfort

S balíkom Komfort si každú jazdu užiješ v absolútnej pohode. Už pred prvým metrom sa tu počíta len bezstarostný pôžitok z jazdy.

  • Vďaka Keyless Ride môže kľúč na štartovanie vozidla zostať úplne jednoducho vo vrecku – bez hľadania či nervozity.
  • K tomu sa pridávajú vyhrievané rukoväte pre príjemne teplé prsty a kontrola tlaku v pneumatikách (RDC).
  • Dodatočným optickým zlatým klincom je pochrómovaná výfuková sústava, resp. alternatívne pochrómované koleno výfuku.
Balík Touring

Keď si naozaj užívaš cestu a čas na motocykli a môžeš si dovoliť niekedy aj pár kilometrov navyše, balík Touring ti zabezpečí pohodlné cestovanie.

  • Príprava pre navigáciu, ako aj regulácia rýchlosti sú pritom kvázi samozrejmosťou.
  • A hlavný stojan zaistí tvoj motocykel spoľahlivo, aj keby na každom z dvoch držiakov kufra visela ťažká batožina.

Bezstarostnosť po dobu 3 rokov

Ride on & on & on. Dáme ti rok navyše. 

Od tejto chvíle dostaneš pri kúpe svojho motocykla popri zákonom predpísanej záruke ďalší rok bezstarostnosti navyše. 

Viac osobitosti

S rozsiahlym programom špeciálnej výbavy a originálneho príslušenstva BMW Motorrad urobíš z R 1250 RS motocykel presne podľa svojich potrieb. Ponuka siaha od variantov sedadla cez kufre až po vysokokvalitné vylepšenia Option 719.

Prejsť na individualizáciu

Ešte viac potešenia z boxera

spinner