BMW R 1250 R

Výrazný roadster s „punchom“ boxera

Nefalšovaný pôžitok z jazdy s klasickým „punchom“ boxera: BMW R 1250 R. Tak jedinečná ako jeho pohon s technológiou BMW ShiftCam je aj jeho všestrannosť: Či už športovo dynamické, puristicky klasické alebo ležérne uvoľnené – zážitok z jazdy s týmto roadsterom je vždy neporovnateľný. Jeho hnací mechanizmus a maximálny krútiaci moment 143 Nm sú jasným vyjadrením – kedykoľvek ho chceš. A s jeho ovládaním zvládneš každý kilometer – akokoľvek chceš. Úplne v zmysle #NeverStopChallenging.

Vybavený na všetko: kľúčové vlastnosti

Nový výrazný hlavný svetlomet LED
Nový výrazný hlavný svetlomet LED
Exkluzívne kolesá Option 719 Classic
Exkluzívne kolesá Option 719 Classic
Športovo štíhla samostatná zadná časť
Športovo štíhla samostatná zadná časť
Praktická obrazovka Corescreen Sport
Praktická obrazovka Corescreen Sport
Praktická nabíjacia zásuvka USB
Praktická nabíjacia zásuvka USB
Komfortné vyhrievanie sedadla
Komfortné vyhrievanie sedadla
Užitočná 12-voltová zásuvka
Užitočná 12-voltová zásuvka
ABS Pro na bezpečné jazdenie v zákrutách a sériové DTC
ABS Pro na bezpečné jazdenie v zákrutách a sériové DTC

Zviditeľnený športový vzhľad

Zviditeľnený športový vzhľad

Boxer a jeho ohyb krútiaceho momentu pocítiš a vychutnáš si pri každom otočení zápästia. Vďaka obrazovke Corescreen Sport máš teraz túto športovosť – v pravom zmysle slova – ešte aj na obrazovke. Na TFT displeji si môžeš zistiť informácie o tom, ako sú zásahy ovládača DTC, tvoj aktuálny a maximálny náklon, ako aj sila zásahu bŕzd.

+ Čítaj viac

Režim Eco na efektívnejšie jazdenie

Režim Eco na efektívnejšie jazdenie

S výkonným boxerom sa dá aj účinne kĺzať v neochvejnom pokoji: to je tiež znakom všestrannosti. S novým režimom Eco na R 1250 R získaš z každej plnej nádrže maximálny dojazd. TFT displej ťa informuje o efektívnosti spôsobu tvojej jazdy a pre maximálny výkon môžeš, samozrejme, kedykoľvek rýchlo a jednoducho prepnúť na iný jazdný režim. K sériovým jazdným režimom Rain a Road teraz patria aj ABS Pro, ako aj DTC. A s voliteľnými jazdnými režimami Pro Dynamic a Dynamic Pro môžeš model R 1250 R využiť naplno.

+ Čítaj viac

Výkon, ktorý pocítiš

1254
cm3 zdvihový objem
100
kW (136 ks) pri 7 750 ot./min
143
Nm max. krútiaci moment pri 6 250 ot./min
18
Litrový objem nádrže
Vzduchom/kvapalinou chladený dvojvalcový štvortaktný boxerový motor

Legendárny priebeh výkonu

Jadro modelu R 1250 R presviedča dokonalou prispôsobivosťou: Boxerový motor s objemom 1 254 cm3 s technológiou BMW ShiftCam je vybavený variabilným riadením vačkového hriadeľa. Zabezpečuje suverénny a rovnomerný priebeh výkonu. Nezáleží na tom, ako chceš byť práve na cestách. Je možné všetko od uvoľneného kĺzania až po spontánny šprint. A najneskôr vtedy, keď pri plnom výkone pociťuješ maximálny krútiaci moment 143 Nm, sa nezameniteľný boxerský „punch“ postará o jedinečný pocit z jazdy v roadsteri.

+ Čítaj viac

Nezameniteľný dizajn

Jeden roadster – tri tváre

Je to len na tebe. Čakajú na teba tri nefalšované looky roadstera: Od puristického cez športový až po klasickú eleganciu.

Sport

Lakovanie metalízy Racingblue s bielym rámom a čiernym športovým ramenom je symbolom čistého športového vzhľadu. Zlaté brzdové strmene, modrý spojler prednej časti, ako aj samostatná zadná časť podčiarkujú túto dynamiku.

Triple Black

Lakovanie v metalíze Blackstorm: tu panuje elegancia až do detailov: rám je achátovo sivý, kryt chladiča a spojler motora sú z ušľachtilej ocele. Zlaté strmene bŕzd sa dokonale hodia do do konceptu – presne ako krátka samostatná zadná časť.

Icegrey uni

Lakovanie vo farbe Icegrey uni s čiernym rámom stelesňuje úplne čistý purizmus. Jediným otočením zápästia sa rozhodneš, aký nápadný budeš na ceste.

Výrazný boxer roadster

Výrazný boxer roadster

Novonavrhnutý výrazný hlavný svetlomet LED s ikonickým svetelným vodičom LED vo forme kosáka dodáva modelu R 1250 R typický výhľad roadstera. A rovnako nezameniteľne to pokračuje: Podložka alebo kryt? Tu nie: Silu, ktorú prinesieš na cestu, môžeš cítiť aj ty. Našťastie. Pretože táto sila je tvojou priamou spätnou väzbou v oblasti pôžitku z jazdy. A vďaka novej voliteľnej samostatnej zadnej časti je športový vzhľad modelu R 1250 R dokonalý.

+ Čítaj viac
Balík Dynamik

Dokonalé pre tvoju túžbu vyraziť vpred: dodatočné jazdné režimy Pro ti s Dynamic a Dynamic Pro ponúkajú dva programy orientované na výkon. Regulácia krútiaceho momentu motora (MSR) zabraňuje skĺznutiu alebo odtlačkom zadného kolesa: pre väčšiu stabilitu a kontrolu. Zatiaľ čo ty vďaka asistentovi radenia Pro preraďuješ a podraďuješ takmer vo všetkých rozsahoch zaťaženia a otáčok bez použitia spojky. A Dynamic ESA sa vďaka rozmanitým možnostiam nastavenia postará o dokonalý pocit z jazdy: od komfortného až po športový.

Balík Komfort

S balíkom komfort môžeš prejsť každú jazdu úplne uvoľnene. Už pred prvým metrom sa tu počíta len bezstarostný pôžitok z jazdy. Pretože vďaka Keyless Ride môže kľúč na štartovanie vozidla zostať úplne jednoducho vo vrecku. K tomu sa pridávajú vyhrievané rukoväte pre príjemne teplé prsty a kontrola tlaku v pneumatikách (RDC). Dodatočným optickým zlatým klincom je pochrómovaná výfuková sústava, resp. alternatívne pochrómované koleno výfuku.

Balík Touring

Mohlo by to byť aj o pár kilometrov viac? Potom sa balík Touring postará o komfortné cestovanie. Príprava pre navigáciu, ako aj regulácia rýchlosti sú pritom kvázi samozrejmosťou. A hlavný stojan zaistí tvoj motocykel spoľahlivo, aj keby na každom z dvoch držiakov kufra by mala visieť ťažká batožina.

Urob si z R 1250 R svoj roadster

S našou rozsiahlou ponukou originálneho príslušenstva BMW Motorrad a vhodnou špeciálnou výbavou sa z R 1250 R stane presne tvoj roadster.

Prejsť na individualizáciu

Viac #NeverStopChallenging

spinner