Štýl HP.

V štýle HP sa Roadster prezentuje obzvlášť športovo. Už exkluzívna kombinácia farieb bielej Light white, metalízy Racing blue a pretekárskej červenej Racing red je ozajstnou pastvou pre oči. Nápis HP, veľké farebné nálepky a kvalitné mechanické komponenty završujú športový vzhľad.

+ Čítaj viac
 • Dynamický balík zvyšuje športové vlastnosti motorky na ceste aj v teréne a súčasne zabezpečuje vyššiu bezpečnosť. K doplnkom výbavy patria jazdné režimy Pro so systémom ABS Pro, dynamickou kontrolou trakcie DTC, asistentom brzdenia DBC a systémom pomoci pri rozjazde na stúpaní HSC Pro, asistent radenia Pro, ako aj denné svetlo a LED ukazovatele zmeny smeru jazdy. 

 • Kontrola trakcie DTC (Dynamic Traction Control) zabezpečuje väčšiu jazdnú stabilitu a reguluje sklz kolies aj v závislosti od náklonu, aby sa predišlo pretočeniu zadného kolesa. V závislosti od jazdného režimu povoľuje DTC väčší alebo menší sklz, a tak zaručuje na každom povrchu maximálny pohon a najvyššiu mieru bezpečnosti.

 • Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aj aktivovať ručne a zapôsobí svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

 • Asistent radenia Pro umožňuje preradenie na vyšší a nižší prevodový stupeň takmer v celom rozsahu zaťaženia a otáčok bez stlačenia spojky. Asistent sa tak postará o citeľne kratšie časy radenia, odbremenenie ruky na spojke, a tým poskytuje vyšší komfort, dynamiku a radosť z jazdy. 

 • S inovatívnym systémom ABS Pro bude motocykel ovládateľný aj počas brzdenia v náklone. Senzorika navyše zaznamenáva uhol náklonu, a preto dokáže lepšie regulovať tlak brzdnej sústavy aj počas jazdy v zákrute. Motocykel sa preto nevyrovnáva tak intenzívne a vodič môže v zákrute presnejšie udržiavať smer jazdy.

 • Pomocou Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) sa dosahujú stabilné, a tým ešte bezpečnejšie jazdné vlastnosti. Systém automaticky reguluje tlmenie a predpätie pružín teleskopickej vidlice a pružiacej jednotky v závislosti od jazdných podmienok a zaťaženia. Na všetkých druhoch povrchu poskytuje najvyšší komfort a najlepšiu trakciu aj v náklone.

 • Športové riadidlá podporujú aktívne sedenie, a tým športový spôsob jazdy.

 • Sedadlo Sport s užším sedadlom jazdca vyšším o 20 mm podporuje vďaka aktívnemu sedeniu športový štýl jazdy. Je obzvlášť vhodné aj pre vyššie postavy. A to preto, že pohodlný uhol kolien poskytuje vodičovi citeľne vyšší komfort sedenia, a tým ešte bezstarostnejšie kilometre aj na dlhých trasách.

 • S Keyless Ride zostane kľúč od motorky vo vrecku. Pretože bezkľúčový systém je mimoriadne pohodlný a umožňuje jazdcovi naštartovať svoju mašinu jednoduchým stlačením tlačidla. Taktiež ním môžeš odomknúť zámok riadenia a uzáver palivovej nádrže. Heslom teda je: jednoducho nasadnúť a vyraziť!

Štýl Exclusive.

V štýle Exclusive sa motorka prezentuje s elegantným a štýlovým lakovaním v matnej metalízovej farbe Pollux. Okrem toho je motorka vybavená hodnotnými materiálmi a povrchmi. Exkluzívny nápis, veľké farebné nálepky a kvalitné komponenty z ušľachtilej ocele završujú štýlový vzhľad.

+ Čítaj viac
 • Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aktivovať aj ručne a zapôsobí na vás svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

 • S Keyless Ride zostane kľúč od motorky vo vrecku. Pretože bezkľúčový systém je mimoriadne pohodlný a umožňuje jazdcovi naštartovať svoju mašinu jednoduchým stlačením tlačidla. Taktiež ním môžeš odomknúť zámok riadenia a uzáver palivovej nádrže. Heslom teda je: jednoducho nasadnúť a vyraziť!

 • Kryt nádrže Pure z ušľachtilej ocele so žiarivými sklenými perlami poskytuje krytu palivovej nádrže odolný matný ligotavý povrch.

 • Výfukový systém s pochrómovaným koncovým tlmičom a kolenom má plne lesklý, mimoriadne ušľachtilý vzhľad. Päťuholníkový dizajn robustného koncového tlmiča výfuku ponúka väčšiu voľnosť v náklone. K tomu poskytuje pohľad na zadné koleso.

 • Žiarivé entrée: Atraktívne LED smerovky s bielym sklom na vás zapôsobia svojím elegantným dizajnom a  modernou technológiou osvetlenia. Reagujú rýchlejšie ako žiarovky a majú oveľa dlhšiu životnosť. Výsledkom je vyššia bezpečnosť v cestnej doprave.

Dobrý základ, veľa možností.

Už so sériovou výbavou modelu R 1250 R v nadčasovej metalízovej farbe Black storm získaš modernú a vysokokvalitnú mašinu. Aby bola tvoja cesta čistou zábavou aj so spolujazdkyňou či spolujazdcom, môžeš svoj Roadster vybaviť ešte komfortnejšie a so zameraním na cestu.

+ Čítaj viac
 • Turistický balík umožňuje, aby aj dlhšie výlety boli príjemným a pohodlným zážitkom. O to sa postarajú doplnky ako držiaky batožiny, tempomat, automatický podvozok Dynamic ESA, systém Keyless Ride, príprava pre navigačný systém a hlavný stojan.

 • Elektronický tempomat je možné aktivovať od 30 km/h. Udržuje jazdnú rýchlosť konštantnú. Tak je možné uvoľnene si vychutnávať predovšetkým dlhšie diaľnicové úseky. Funkcia sa pri zabrzdení deaktivuje, po aktivovaní tlačidla Resume sa znovu nadobudne zvolená rýchlosť.

 • Hlavný stojan zabezpečuje bezpečnú stabilitu pri parkovaní motocykla a ponúka výhody pri tankovaní, nakladaní a vykladaní kufra alebo pri údržbových prácach. Okrem toho sa odľahčia pneumatiky a pružiace prvky pri dlhších prestojoch.

 • Na stabilnom nosiči batožiny s držiakmi pre spolujazdca je možné upevniť horný kufor alebo inú batožinu.

 • Jednoduché a praktické: držiaky na kufry pozostávajú z dvoch úchytiek, ktoré sú namontované na obidvoch stranách motorky na zadnom ráme. Na ne je možné jednoducho zavesiť cestovný kufor. Pritom poskytujú maximálnu prepravnú bezpečnosť.

 • Dynamický balík zvyšuje športové vlastnosti motorky a súčasne ponúka vyššiu bezpečnosť. K doplnkom výbavy patria jazdné režimy Pro so systémom ABS Pro, dynamickou kontrolou trakcie DTC, asistentom brzdenia DBC a systémom pomoci pri rozjazde na stúpaní HSC Pro, asistent radenia Pro, ako aj denné LED svetlo a LED ukazovatele zmeny smeru jazdy.

 • Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aktivovať aj ručne a zapôsobí na vás svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

 • Kontrola tlaku v pneumatikách (RDC) poskytuje informácie o aktuálnom tlaku v pneumatikách a včas upozorní vodiča na možné nebezpečenstvo v prípade poklesu tlaku. Hodnoty je možné vyžiadať prostredníctvom displeja v kokpite. Žltá informačná kontrolka a červená výstražná kontrolka automaticky signalizujú relevantnú odchýlku od požadovaných hodnôt počas jazdy.

 • Inteligentné núdzové volanie sa v prípade nehody automaticky spojí s kontaktným strediskom BMW Call Centre, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec. Pritom sa prenesie pozícia vozidla, a ak je to možné, vykoná sa prvotný rozhovor s príslušnou osobou. Systém sa dá spustiť aj manuálne, napr. pre pomoc iným účastníkom cestnej premávky.

 • Komfortné sedadlo spolujazdca ponúka vďaka širšiemu priestoru na sedenie a doplnkovej výplni citeľne pohodlnejšie sedenie, a tým ešte viac bezstarostných kilometrov pre spolujazdca. Obzvlášť pohodlné sedadlo spolujazdca je možné kombinovať so všetkými variantami sedadla vodiča.

 • Už nikdy viac studené ruky: Zaisťujú to elektrické vyhrievateľné rukoväti s viacúrovňovým ovládaním. Zvyšujú pohodlie a prinášajú väčšiu bezpečnosť, pretože s teplými rukami a lepším citom v prstoch je ovládanie vozidla jednoducho lepšie. Vyhrievanie rukovätí je pohodlne ovládané kombinovaným spínačom na riadidlách.

BMW Motorrad Spezial

Žiadne fušovanie, žiadne prekvapenia, žiadne kompromisy.  S výbavou BMW Motorrad Spezial získaš motorku s tvojím osobitým charakterom a najvyššími nárokmi na kvalitu. Program BMW Motorrad Spezial zahŕňa mimoriadne hodnotné prvky špeciálnej výbavy s výrazným dizajnom, napríklad voliteľné balíky frézovaných dielov 719 a špeciálne lakovania. Túto výbavu si teraz môžeš objednať ako doplnok priamo z výrobného závodu.

Už od samého začiatku sa pri výbere obsahu výbavy dbá na harmonickú integráciu prvkov do celkového vzhľadu vozidla, aby sa všetky diely dokonale zakomponovali do koncepcie vozidla a poskytli motorke rovnorodý a exkluzívny vzhľad.

Súhra dlhoročnej kompetencie BMW Motorrad v oblasti vývoja a vzájomnej kombinácie komplexných výrobných procesov spojených s tradičnou ručnou prácou umožňuje novú úroveň hodnoty a exkluzivity. Pomocou nášho konfigurátora si so špeciálnymi prvkami výbavy môžeš svoju motorku prispôsobiť tak, aby ešte viac vyhovovala tvojim vlastným požiadavkám a ich montáž zveriť tým, ktorí poznajú tvoj motocykel BMW najlepšie. Teda nám.

 

+ Čítaj viac
Zisti viac
 • Option 719 metalíza Star dust
  Skutočná pastva pre oči.

  Špeciálne lakovanie Option 719 metalíza Stardust dodáva motocyklu exkluzívny, obzvlášť ušľachtilo pôsobiaci lesk. Pritom sa v závislosti od dopadania svetla zobrazujú vždy fascinujúce efekty. Hodnotný vzhľad sa zdokonaľuje spojlerom motora, krytom chladiča a krytom palivovej nádrže v ušľachtilej oceli.

 • Sedadlo Option 719
  Hviezda ciest.

  Sedadlo Option 719, sa prezentuje v ušľachtilej tmavohnedej farbe. Vyznačuje sa jemnosťou na dotyk, decentným mramorovaním, cennými ozdobnými švami a  atraktívnym prešívaním. Vyšívaná textilná vlajočka s logom Option 719 v kontrastnom šve dopĺňa exkluzívny dizajn. Sedadlo má sériovú výšku.

 • Kolesá Option 719
  Tvoj charakter, tvoja motorka.

  Štýlový dizajn a najlepšie spracovanie sa odzrkadľujú aj pri kolesách: máš na výber medzi kolesami Option 719 Classic alebo Option 719 Sport. Akokoľvek sa rozhodneš, kolesá vyzdvihnú tvoj charakter.

Balíky frézovaných dielov.
 • Balík frézovaných dielov HP s hodnotnými komponentmi s dvojfarebným vzhľadom a brandingom HP zvýrazňuje exkluzívny športový charakter motocykla. Frézované špeciálne diely z eloxovaného hliníka signalizujú mimoriadnu kvalitu.

 • Balík frézovaných dielov Classic exkluzívnej Option 719 s hodnotnými komponentmi so strieborným vzhľadom prináša akcenty zvýrazňujúce dizajn. Frézované špeciálne diely z eloxovaného hliníka prezrádzajú veľkú pozornosť k detailom a vytvárajú exkluzívnu hodnotu. Option 719 navyše zvýrazňuje vnímanú kvalitu motocykla.

Príslušenstvo pre R 1250 R

HP diely.
 • Špičková dokonalosť: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Okrem toho, športový tlmič výfuku značky Akrapovič je ľahší ako štandardne dodávaný tlmič.

Úložné systémy.
 • Vysokokvalitné cestovné kufre s pevnou väzbou ponúkajú s objemom 32 litrov a 31 litrov dostatočné miesto pre batožinu a helmu. Kufre odolné voči striekajúcej vode sú uzamykateľné a odporúčajú sa ako perfektný spoločník pre krátke alebo dlhé cesty. Kryty je možné otvoriť naširoko. To uľahčuje nakladanie. S nákladom do 10 kg ponúkajú stabilné kufre s tvrdou väzbou dostatok priestoru. Odporúčaná najvyššia rýchlosť s namontovanými kuframi je 180 km/h. Praktickými možnosťami sú vodotesné vnútorné vrecká, ktoré sa perfektne hodia k cestovnému kufru.

   

  Vodotesný horný plastový kufor s objemom 30 litrov poskytuje dostatočné miesto pre helmu. Kryty lakované v matnej asfaltovo sivej metalíze, čiernej metalíze Black storm alebo bielej Lightwhite a závesy s jemným zatváraním, ktoré umožňujú pomalé zníženie krytu, zvýrazňujú dojem vysokej kvality. Maximálne zaťaženie je 5 kg.

 • Vhodné vnútorné vrecká pre cestovné kufre a horný kufor urobia v batožine poriadok, čo uľahčí nakladanie aj vykladanie. Vďaka rukoväti a ramennému popruhu je taška rýchlo poruke a je ju možné ľahko transportovať. K praktickým detailom patrí trojstranný obvodový zips a sieťka v kryte.

 • Malý batoh na palivovú nádrž z odolnej polyesterovej tkaniny s vrstvou PU je ideálnym spoločníkom pre krátku cestu. Vodotesný hlavný priečinok s vnútorným vreckom, vonkajšie vrecko, rozšíriteľný objem z 5 na 9 litrov, rukoväť a odnímateľný ramenný popruh sú praktickými pomocníkmi, ktorí splnia všetky bežné požiadavky.

Dizajn.
 • Hliníkové stupačky pre vodiča sú nastaviteľné v troch polohách a okrem ergonomických kvalít poskytujú najvyššiu mieru pohodlia. Vysoko kvalitné frézované diely exkluzívneho variantu Option 719 je možné prispôsobiť športovému štýlu jazdy alebo rôznym postavám vodiča a zabezpečujú ešte lepšiu kontrolu napríklad v náklone.

 • Frézované hliníkové pedále Classic exkluzívneho variantu Option 719 sú nastaviteľné a zvýrazňujú klasický charakter motorky. Pri správnom nastavení je možné pedále citlivo ovládať aj pri jazde v teréne v stoji. Vysoko kvalitné frézované diely Option 719 naviac stroj zhodnocujú.

Ergonómia a komfort.
 • Sedadlo jazdca vysoké, čierne:

  O 30 mm vyššie sedadlo jazdca v čiernej farbe je obzvlášť vhodné pre vodičov vyššieho vzrastu. Pohodlný kolenný uhol poskytuje vodičovi citeľnú výhodu komfortu sedenia, a tým ešte bezstarostnejšie kilometre práve na dlhých trasách.

   

  Sedadlo jazdca nízke, čierne:

  O 30 mm nižšie sedadlo vodiča uľahčuje nasadanie a vysadanie a zlepšuje prístupnosť k zemi. Tak je možné s motorkou jednoduchšie manévrovať a kontrolovať ju.

   

  Športové sedadlo jazdca, čierne:

  Sedadlo jazdca Sport v čiernej farbe je vyššie a užšie ako sériové sedadlo a podporuje vďaka aktívnemu sedeniu športový štýl jazdy. S výškou sedenia 840 mm a dĺžkou oblúka rozkročenia 1 875 mm je obzvlášť vhodné pre vysokých vodičov.

 • Komfortné sedadlo spolujazdca ponúka vďaka širšiemu priestoru na sedenie a doplnkovej výplni citeľne pohodlnejšie sedenie, a tým ešte viac bezstarostných kilometrov pre spolujazdca. Obzvlášť pohodlné sedadlo spolujazdca je možné kombinovať so všetkými variantmi sedadla vodiča.

 • Tónovaný športový veterný štít s nepoškriabateľnou vrstvou citeľne odľahčuje hornú časť tela od tlaku vetra a vytvára športový dojem. Klasický dizajn Roadstera zostáva zachovaný, avšak takto je možné aj rýchle diaľničné úseky alebo dlhšie cesty absolvovať ešte uvoľnenejšie.

Navigácia a komunikácia.
 • Multifunkčný Navigator VI robí z plánovania trasy detskú hru. Systém so 16 GB flash pamäťou a päťpalcovým dotykovým displejom ťa vždy spoľahlivo dovedie do cieľa. Vďaka okrúhlemu polarizačnému filtru (CPOL) je vodotesný displej dobre čitateľný aj na priamom slnku. Displej s vysokým rozlíšením v obale podobnom smartfónu poskytuje všetky potrebné informácie a nevyhnutný prehľad v každej situácii. Množstvo doplnkových funkcií robí z plánovania a turistiky vzrušujúce dobrodružstvo. Umožňuje vytváranie trás podľa osobných preferencií, aby si si mohol užívať jazdu na kľukatých a málo frekventovaných vedľajších cestách. V neznámom teréne je mimoriadne užitočná funkcia „okružnej trasy“, pretože končí vždy spoľahlivo na tom istom mieste, v ktorom si začal.

  Bluetooth spojenie s komunikačným systémom BMW Motorrad a voliteľná aplikácia Smartphone Link umožňujú nefalšovanú multimediálnu zábavu v pohybe: navigačné oznamy, telefonické hovory a streamovanie hudby, ako aj predpovede počasia alebo dopravné informácií nepredstavujú žiadny problém. Spolu s prípravou pre navigáciu sú k dispozícii aj ďalšie funkcie ako „Môj motocykel“, ktoré sa dajú taktiež ovládať pomocou multifunkčného ovládača na riadidlách. Každý, kto si zvolí variant s predinštalovanými mapovými údajmi, získa doživotnú bezplatnú aktualizáciu máp.

Bezpečnosť.
 • Robustný kryt motora vyrobený z leštenej nehrdzavejúcej ocele spoľahlivo chráni oblasť valcov pred poškodením bez toho, aby bol obmedzený náklon motocykla. Stabilná trubková konštrukcia dokáže odolať drsným nárazom a môže zabrániť väčšiemu poškodeniu pri páde v teréne a na asfalte.

 • Kryty hlavy valcov Option 719 prinášajú svojím strieborným vzhľadom akcenty zvýrazňujúce dizajn. Motor boxer púta pozornosť aj vďaka týmto vysoko kvalitným frézovaným krytom z eloxovaného hliníka. Exkluzívne špeciálne diely majú nápis „Option 719“ a zvýrazňujú vysoko kvalitný charakter motocykla.

Vytvor si svoje vlastné BMW R 1250 R

Vyber si svoj štýl a svoje vybavenie – v konfigurátore si môžeš zostaviť svoje vlastné BMW R 1250 R.

Nakonfiguruj si ten svoj
spinner